Internet

Chcesz kupić „tanie konto Netflix”? Lepiej się zastanów

przeczytasz w 1 min.

Blokada współdzielenia konta Netflix uderzy ci po kieszeni? W takim przypadku możesz skusić na ofertę „taniego konta” na którymś z forum – lepiej jednak to przemyśl.

Koniec ze współdzieleniem konta Netflix – nie szukaj okazji

Cena Netflix okazała się niemiłą niespodzianką po tym, jak współdzielenie konta zostało zablokowane. Nagle okazało się, że miesięcznie zamiast 15 złotych, trzeba teraz płacić jakieś dwa razy tyle. Wiele osób szybko więc rozpoczęło przeglądanie sieci w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert. I faktycznie da się takie znaleźć – w darknecie, na forach i na kanałach Telegram pojawią się chociażby oferty pakietu Premium za 190 indyjskich rupii, co po przeliczeniu daje niespełna dychę. Rzecz w tym, że nie warto z nich korzystać. 

Eksperci z Check Point Research ostrzegają, by nie dać się skusić takim ofertom. Dlaczego? Oddajmy głos Wojciechowi Głażewskiego, pełniącemu funkcje country managera w polskim oddziale tej firmy: 

„Większość z oferowanych kont jest uzyskiwana ze złamanych danych uwierzytelniających lub naruszonych kont. W rezultacie cyberprzestępcy mogą oferować znacznie obniżone ceny, czerpiąc pełne zyski bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. […] Podobnie jak w przypadku każdej innej domeny, należy pamiętać, że jeśli oferta wydaje się zbyt piękna, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest. […] Zmniejszenie popytu jest skutecznym sposobem przeciwdziałania nielegalnej sprzedaży w darknecie". 

Nie daj się oszukać i nie napędzaj cyberprzestępczego biznesu

A zatem z jednej strony nie mamy pewności, że za wydane pieniądze rzeczywiście coś dostaniemy. Z drugiej – wybierając takie rozwiązania napędzamy cyberprzestępczy biznes, zwiększając popyt na takie nielegalne usługi.

Z racji tego, że – tak jak wspomniał Wojciech Głażewski – oferty w darknecie bazują często na danych uczciwych użytkowników, warto się zabezpieczyć. Jak można to zrobić? Przede wszystkim stosując silne hasła – długie, unikalne i odpowiednio skomplikowane. Sprawdź, jak utworzyć dobre hasło w sieci. 

Źródło: Check Point Research

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  1
  Ludzie odpadają z powodu treści a nie tylko ceny. Ostatnio miałem okazję przejrzeć "nowości" na netfiksie i powiem tak: nie da się tego odzobaczyć.
  • avatar
   Marek1981
   0
   Netflix już zaczyna być upierdliwy w Polsce, ciekawe czy się cofną gdy będzie duży odpływ odbiorców
   • avatar
    BariGT
    0
    Imi sie wydawalo, ze wszyscy dzielacy konta teraz wykupia swoje abonamenty ale ci zaczeli kombinowac i panika XD
    • avatar
     vacotivus
     0
     Chamski skok na kasę, po tym jak zyski spadły przez wysyp badziewia, którego nikt nie chce oglądać.