Filmy / seriale / VOD

Polacy pomogli Netflix wrócić na tron

przeczytasz w 2 min.

Netflix tylko na chwilę rozstał się z mianem najpopularniejszego serwisu streamingowego w Polsce. Co więcej, aktualna przewaga na konkurentami może robić wrażenie.

Netflix liderem serwisów streamingowych w Polsce

Niespodziankę przyniosły dane za luty, wedle których Netflix został wyprzedzony przez Player. Tym bardziej, że Player nie jest już darmowy. Trudno było jednak oczekiwać, iż będzie to początek jakiegoś nowego trendu i bardzo szybko mamy potwierdzenie. Wyniki badania Gemius/PBI za marzec pokazują, iż na czele zestawienia popularności serwisów streamingowych w Polsce znów doszło do zmiany.

I o ile w lutym można było mówić o bardzo niewielkim dystansie dzielącym Netflix i Player, w marcu wyglądało to zupełnie inaczej. Netflix wrócił na tron osiągając ponad 6,86 mln użytkowników. Player natomiast musiał zadowolić się wynikiem 4,14 mln użytkowników. Widać jak na dłoni, że w ciągu miesiąca to nie pierwszy z wymienionych serwisów VOD dużo zyskał, ale drugi naprawdę wiele stracił.

VOD w Polsce marzec 2021

CDA Premium znów na podium

Trzecie miejsce w omawianym zestawieniu pozostało (względem lutego) bez zmian, znów uplasowało się na nim CDA Premium. W przypadku tego serwisu zmiana miesiąc do miesiąca była niewielka, ale na plus.

Co ciekawe, porównanie stycznia i lutego pokazywało, iż niemal wszystkie serwisy VOD notowały mniejsze liczby użytkowników, natomiast przypadku zestawienia luty - marzec odnotowano odwrotną sytuację. Być może po części niżej notowani okazali się beneficjentami widzów odpływających z Player. W końcu to ponad 2,5 mln użytkowników.

Dlaczego Player tak dużo stracił?

Przy danych za luty niektórzy zastanawiali się, czy Player odkrył sekret sukcesu, czy też był to jednorazowy skok popularności. Odpowiedź już mamy i to bardzo dobitną.

Player okazuje się mocno uzależniony od premier większych hitów, takich jak „Listy do M. 4”, kolejnej części bardzo lubianej przez Polaków sagi w świątecznych klimatach. Netflix mając ofertę naszpikowaną wieloma ciekawymi serialami i również coraz większymi filmowymi nowościami może póki co spać spokojnie. Przynajmniej jeśli chodzi o Polskę. Na innych rynkach (w tym bardzo istotnym amerykańskim) musi oglądać się za siebie z niepokojem, bo konkurencja rośnie i ma się coraz lepiej. A grupie pościgowej przoduje Disney+.

Z którego, a może z których serwisów streamingowych aktualnie korzystacie?

Źródło: wirtualnemedia.pl

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  5
  A teraz wezcie te dane dotyczące netflixa i pomnóżcie razy 3 albo bo taka jest realna ilosc uzytkownikow :)
  • avatar
   Shunex
   2
   Prawdziwa wojna zacznie się kiedy na Polski rynek wejdą hbo max i disney+
   • avatar
    drfrank3nstein
    2
    Skończył się miesiąc próbny i tyle
    • avatar
     pawluto
     1
     Player to tvn - kto to ogląda ?
     • avatar
      Marucins
      -4
      "Netflix mając ofertę naszpikowaną wieloma ciekawymi serialami"
      Tak?
      a jakie to te seriale??
      • avatar
       head_chargexp
       -11
       "Netflix mając ofertę naszpikowaną wieloma ciekawymi serialami i również coraz większymi filmowymi nowościami może póki co spać spokojnie"
       Padłem i podnieść się nie mogę... HELP.
       Przygoda moja z Netflixem rozpoczęła się z powodu świetnego według mnie serialu Daredevil (pozostałe seriale na licencji Marvela to było guano) a teraz mam dziecko co tam bajki sobie ogląda a żona te badziewne Netflixowe oryginały. Dla mnie Netflix jest bezużyteczny (Extraction mnie pozytywnie zaskoczyło). Naszpikowana oferta, że hohoho. Najwidoczniej za mało progresywny jestem.
       • avatar
        obcypl
        0
        Prime + Netflix + Go(ale raz na jakiś czas bo nie mogę znieść ich dyletanctwa technologicznego). Układ na zasadzie rozkładu spędzonego czasu... Na NF coraz mniej tytułów które mnie tam przyciągały, a obecne Top10 to totalna kloaka (pomijając kupiony z zewnątrz The Amsterdam)
        • avatar
         youkai20
         0
         „Player okazuje się mocno uzależniony od premier większych hitów, takich jak „Listy do M. 4” ”.

         „HITÓW!?”

         Chyba pęknę ze śmiechu... choć powinienem raczej płakać.