Konsole do gier

New Nintendo 2DS XL - konsola przenośna z szansą na sukces

przeczytasz w 1 min.

„Wielkie N” daje do zrozumienia, że nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w temacie handheldów. Oto najnowszy z nich – New Nintendo 2DS XL.

Konsola Nintendo Switch okazała się strzałem w dziesiątkę, o czym najlepiej świadczą świetne wyniki sprzedaży. Tym większym zaskoczeniem jest zapowiedź nowego urządzenia z popularnej serii handheldów „wielkiego N”, mianowicie New Nintendo 2DS XL. Zaskoczeniem – dodajmy szybko – pozytywnym.

New Nintendo 2DS XL to konsola przenośna, która ma ogromną szansę na sukces. Jest tak z kilku powodów. Po pierwsze, jest to kolejne odświeżenie urządzenia, które cieszy się bardzo dobrą sławą. Po drugie, doskonale wstrzeli się w lukę pomiędzy 2DS-em a 3DS-em XL. Może więc przyciągnąć graczy uzyskaną w ten sposób atrakcyjną ceną.

New Nintendo 2DS XL wygląd

Konsola New Nintendo 2DS XL jest całkiem inna niż 2DS i pod wieloma względami przypomina New Nintendo 3DS XL, tyle tylko, że – jak sugeruje to nazwa – będzie miała wyświetlacz dwuwymiarowy. Główny ekran o przekątnej 4,88 cala będzie naturalnie uzupełniany przez ekran dodatkowy, po którego bokach pojawią się odświeżone przyciski i gałka analogowa. Są też wydajniejsze podzespoły.

New Nintendo 2DS XL zostało wycenione na 150 dolarów bez centa, co pozwala mieć nadzieję, że w Polsce cena będzie na poziomie 650-700 złotych. Nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w zestawie znajdą się karta microSDHC 4 GB i 6 kart AR, a samo urządzenie będzie kompatybilne z wszystkimi wydanymi dotąd grami na 2DS-a.

Premiera: 28 lipca.

Źródło: Nintendo

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  2
  Czyli jest to po prostu New 3DS bez ekranu 3D?

  Z cena tak średnio się wpasowali tutaj 150$ a New 3DS XL kosztuje około 170-180$. Ciekawe tylko czy te wszystkie nowe gry zaprezentowane ostatnio przez N pod New 3DS pójdą na New 2DS?

  Za to głośniki dali chyba w najgorszym możliwym miejscu...
  • avatar
   Radical
   -1
   Wielce jestem ciekawy czy switch nie skanibalizuje sprzedaży 2d i 3ds'ów. Sam mialem kupować 3ds XL niedawno ale wolałem trochę dołożyć i kupiłem switcha.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Błąd w artykule. ,,New Nintendo 3DS XL zostało wycenione na 150 dolarów bez centa, co pozwala mieć nadzieję, że w Polsce cena będzie na poziomie 650-700 złotych. "