Konsole do gier

Poznaj New Nintendo 2DS XL - następcę New 3DS-a

przeczytasz w 1 min.

Większe ekrany, wydajniejsze podzespoły i atrakcyjna cena. Te cechy mają czynić z konsoli New Nintendo 2DS XL godną następczynią New 3DS-a.

Nintendo koncentruje się teraz przede wszystkim na Switchu, ale co jakiś czas przypomina, że użytkownicy handheldów również nie muszą martwić się o brak wsparcia. Pewnie zmiany są jednak konieczne.

Najważniejsza jest taka, że oficjalnie zakończona została produkcja konsoli New 3DS i to na całym świecie. Przyszłość New 3DS-a XL nie jest na razie znana, ale najprawdopodobniej ten handheld jeszcze trochę pożyje. Trójwymiar nie cieszy się jednak aż tak dużym zainteresowaniem, a i ekrany gracze wolą nieco większe (niż w standardowym 3DS-ie).

Na razie wciąż będzie produkowany (cieszący się niemalejącą, głównie ze względu na stosunek ceny do jakości, popularnością) 2DS oraz – przede wszystkim – jego następca, czyli New 2DS XL. To zapowiedziana niedawno konsola przenośna, której bliżej jest właściwie do 3DS-a niż 2DS-a. Z tą tylko różnicą, że ekran będzie dwuwymiarowy.

New 2DS XL w porównaniu do standardowego 2DS-a ma znacznie większe ekrany, wygodniejsze (jak zapewnia producent) przyciski oraz wydajniejsze podzespoły. Wydanie takiego sprzętu jasno daje do zrozumienia, że Nintendo nie zamierza rezygnować z tej rodziny.

Premiera urządzenia New Nintendo 2DS XL została zaplanowana na 28 lipca. Aby podgrzać atmosferę producent opublikował 30-sekundowy zwiastun. Oto on:

Przy okazji w sieci pojawiły się również filmiki przedstawiające dwie nowości od Nintendo, mianowicie Miitopia oraz Hey! Pikmin. Gry te trafią do sprzedaży wraz z 2DS-em XL:

Przypomnijmy, że konsola New Nintendo 2DS XL została wyceniona na 150 dolarów. 

Źródło: Nintendo, GameSpot

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  3
  Czyli jak sprzedać to samo w nowej skórce
  • avatar
   Snack3rS7PL
   2
   Jak mają tak "ciekawe" gry jak ta zaprezentowana na filmie, to naprawdę życzę powodzenia....
   • avatar
    Michał 06
    1
    To jak PSX wrzucić w obudowę PS4 :D