Gry

Polskie studio Nicolas Games ogłasza upadłość

przeczytasz w 1 min.

Ostatnimi czasy polskie studia mają się świetnie. Niestety nie wszystkie.

Nicolas Games

TechlandDying Light, CD Projekt REDWiedźmin 3, 11 bitThis War of Mine – ostatnimi czasy polskie studia mają się świetnie. Niestety nie wszystkie. Firma Nicolas Games, która znana jest z tworzenia serii Afterfall, zgłosiła wniosek o upadłość likwidacyjną. Krótko mówiąc: zbankrutowała. 

Problemy studia Nicolas Games rozpoczęły się jeszcze w 2012 roku, kiedy to część pracowników skarżyła się na zaległości w wypłacaniu wynagrodzeń. Gdy dwa lata później sytuacja się poprawiła pojawił się kolejny problem. Firma Epic Games, dostarczająca silnik graficzny Unreal Engine 3 do gier Nicolas Games, upomniała się o zaległe wpłaty za korzystanie z tej technologii. 

Firma Nicolas Games nie miała z czego oddać pieniędzy i Epic Games złożyło wniosek do zarządu platformy Steam, aby sprzedaż gier z serii Afterfall została tam zablokowana. W ubiegłym miesiącu Amerykanom udało się dopiąć swego i tym samym Polacy stracili źródło 95 proc. swoich przychodów. To oznaczało koniec Nicolas Games.

Koniec Nicolas Games – studia, które stworzyło trzy gry komputerowe – Afterfall InSanity, Aftrefall Dirty Arena oraz Afterfall Reconquest. Żadna z nich nie spotkała się ze szczególnie przyjaznym przyjęciem, ale tkwił w nich potencjał. Miejmy więc nadzieję, że pracownicy znajdą zatrudnienie w innym studiu i przygotują dla nas niejedną dobrą produkcję.

Źródło: StockWatch, Gry-Online

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  [*]
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Kolejne studia będą upadać i to tylko kwestia czasu. Koszt produkcji gier na nowe konsole jest znacznie większy niż na poprzednią generację! Dlatego teraz co roku będą tylko odgrzewane kotlety w postaci kolejnych Assaynów, Call Of Duty itd i remastery i remastery remastarów!!!
   • avatar
    AkaRyupl
    1
    No nie do końca jest tak czarno-białe. Firma upadła przez typowego polskiego biznesmena - prezesa firmy (wystarczy poczytać trochę co się tam działo). Facet był niepoważny i przez niego studio upadło.
    • avatar
     Anavrin990
     0
     Wielka szkoda.Liczyłem na to,że jednak wydają tą nową częśc,a tu proszę takie informacje.
     • avatar
      Fenarid
      -1
      Macie błąd powinno być: Firma Nicolas Games, która znana jest z popełnienia serii Afterfall. Wydali badziewie to i kasy nie ma. Dobrze, selekcja naturalna.
      • avatar
       suntzu
       -1
       True czytałem o tym niedawno... gratki za refleks i przygotowanie newsa.
       Biznes nie prosty... gra jaka była każdy widział.