Internet

Poważna awaria Messengera - użytkownicy masowo raportują problemy

przeczytasz w 1 min.

Ten wieczór nie będzie należeć do najlepszych dla firmy Meta (wcześniej Facebook) – użytkownicy zaczęli masowo zgłaszać problemy z działaniem komunikatora Messenger. Co się stało?

Nie działa Messenger

Pierwsze informacje o awarii zaczęły pojawiać się krótko po godzinie 16:00 – użytkownicy zaczęli masowo raportować problemy z działaniem komunikatora Messenger.

Nie działa Messenger

Potwierdza to także serwis Downdetector, w którym widać masowy wzrost raportów na temat awarii usługi. Nie wygląda jednak na to, aby sytuacja miała się szybko poprawić.

Awaria Messengera występuje na urządzeniach mobilnych i najczęściej objawia się komunikatami mówiącymi o problemach z dostępem do sieci (komunikat "Oczekiwanie na sieć"), błędnym wyświetlaniem statusu danej osoby czy problemami z wysyłaniem i ładowaniem zdjęć. Według naszych obserwacji, usterka nie występują jednak u wszystkich użytkowników. Komunikator działa na przeglądarce w komputerze.

Kiedy zacznie działać Messenger?

Nie wiadomo jak długo potrwa awaria, ale zwykle takie przypadki są rozwiązywane po kilku godzinach. W październiku ubiegłego roku poważna awaria miała być spowodowana przez zmiany w konfiguracji routerów szkieletowych w infrastrukturze Facebooka.

PS. Jeśli nie działa wam Messenger i nie możecie skontaktować się ze znajomymi, możecie wykorzystać inne komunikatory. Polecamy też poświęcić ten czas na lekturę naszych najnowszych artykułów :-).

Źródło: Downdetector, inf. własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  3
  Koniec świata...
  Jak tu żyć teraz Panie, jak żyć?
  • avatar
   Agresor
   2
   Wersja Lite działa, właśnie koresponduję i jest ok
   • avatar
    nevermind
    0
    Od momentu jak okryłem Signala bez żalu rozstałem się z messengerem i całym fb :)
    • avatar
     levusek1992
     0
     Zdjęcia mi się nie ładowały tylko.
     • avatar
      Gnom_Z_Piany2
      0
      odinstalować. przynajmniej baterii nie będzie drenować. telemetria (po naszemu niemal jak szpiegowanie) też robi swoje.