Ciekawostki

Nie żyje człowiek, który pomógł stworzyć LG, jakie znamy - Koo Bon-moo

przeczytasz w 1 min.

Od 1995 roku Koo Bon-moo był prezes grupy LG. To on wyznaczył kierunek rozwoju, który doprowadził do tego, że dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży technologicznej. Zmarł 20 maja 2018 roku w wieku 73 lat.

Prezes grupy LG, Koo Bon-moo, był jedną z kluczowych osób, które pomogły w przekształceniu tej marki w globalnego giganta. Po wielomiesięcznej walce chorobą zmarł 20 maja, w wieku 73 lat.

Koo Bon-moo był trzecim prezesem LG – został nim w 1995 roku, mając 50 lat. Ustanawiając priorytety w postaci elektroniki, chemii i telekomunikacji oraz tworząc holding, przyczynił się do wniesienia południowokoreańskiej firmy na poziom, na którym dzisiaj się znajduje.

Jeszcze kilka dekad temu (wtedy jeszcze jako GoldStar) będące producentem tanich urządzeń LG jest aktualnie jednym z największym gigantów na świecie. W ciągu 23 lat dowodzenia Koo zdołał zwiększyć sprzedaż grupy LG ponad pięciokrotnie, głównie za sprawą wyświetlaczy i akumulatorów.

Grupa LG planuje nadal rozwijać się w kierunku wytyczonym przez dotychczasowego prezesa, którego zastąpi jego adoptowany syn, Koo Kwang-mo. Podobnie jak Koo Bon-moo zajął stanowisko, które wcześniej piastował jego ojciec, Koo Cha-kyung, będący z kolei synem założyciela GoldStar (Koo In-hwoi). 

Źródło: Reuters, Engadget, Bloomberg. Foto: LG/Flickr

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  4
  Czego by tu nie rzec... rodzinna firma.
  • avatar
   Kenjiro
   1
   A sama nazwa LG była skrótem od Lucky GoldStar, a później tak została zmieniona nazwa. Jeszcze w latach 90 można było dostać sprzęt AV pod marką GoldStar lub Lucky GoldStar ;-).
   • avatar
    dariozpata
    -4
    Franekpata też umarł 16 maja i o tym nie napisaliście:(