Internet

Niemiecki Amazon przyśle ci paczkę za darmo

przeczytasz w 1 min.

Wystarczy, że wartość twojego zamówienia przekroczy 49 euro i 5 dni czekania nie jest dla ciebie problemem.

Amazon paczka

Choć w Polsce Amazonu jak nie było tak nie ma, to staje się on coraz bardziej atrakcyjnym konkurentem dla naszych sklepów internetowych. Szczególnie ten niemiecki, w którym – od czwartku (26 listopada) – za przesyłkę nie zapłacimy ani centa. Przynajmniej jeżeli wartość naszego zamówienia przekroczy 49 euro.

Pełen cennik niemieckiego Amazonu dla Polaków prezentuje się następująco: standardowa paczka (muzyka, filmy, oprogramowanie, gry) – 3,80 euro (plus 60 centów za każdy kilogram), a za wszystkie pozostałe produkty – 5,50 euro (plus, tak samo, 60 centów/kg). W obu przypadkach jednak wystarczy, że wartość zamówienia przekroczy 49 euro i przesyłka jest darmowa. Czas dostawy z kolei to 3-5 dni roboczych. 

Niezmienne pozostały ceny opcji przyspieszonych, w przypadku których nie ma co liczyć na bezpłatne doręczenie – niezależnie od wartości zamówienia za ekspresową (2-4 dni) zapłacimy 7 euro (+ 60 centów/kg), a za dobową – 11 euro (+ 3 euro/kg). 

Amazon to sklep z bardzo atrakcyjną ofertą i Polacy wreszcie będą mogli ponownie cieszyć się nią w niemal pełnym wymiarze. Przypomnijmy bowiem, że jeszcze do kwietnia 2014 roku mogliśmy liczyć na darmową wysyłkę z brytyjskiego oddziału Amazonu. 

Na razie darmowa wysyłka dla Polaków znajduje się w fazie publicznych testów. Mówiąc krótko, oferta ta obowiązuje jedynie do 24 maja 2016 roku. Co potem? To się dopiero okaże. Na razie warto wykorzystać okazję i nabyć produkty w atrakcyjnych cenach – o to, czy zdążymy zamówić prezenty pod choinkę obawiać się raczej nie trzeba.

Źródło: Świat Czytników, Dobre Programy, Amazon.de. Foto: AP

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  9
  Niemiecka paczka za darmo to chyba z ciapakami.
  • avatar
   Barubar24
   6
   "Niemiecki Amazon przyśle ci paczkę za darmo"

   hmmm. to poproszę jedną darmową paczkę a w niej MSI Dominator, jakiś zestaw programów do edycji video, nowy Office lub chociaż Word.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Sprawdziłem i działa. Ja kupiłem golarkę elektryczną na niemieckim Amazonie, opisy do ofert w języku polskim znalazłem na stronie www.golarka.eu. Minusem jest, że jeśli nie masz konta bankowego w Niemczech, to musisz płacić kartą kredytową, ale z tym się da żyć.
    • avatar
     filus87
     -1
     Na brytyjskim (co.uk) amazonie mamy "free super saver delivery" na 25+ funtów już od dobrych paru lat. No i jest w normalnym języku... W prawdzie nie obejmuje to każdego towaru jedynie te lżejsze ale nie jest źle.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Inne sklepy mogą się uczyć. Zamówiłem kilka przedmiotów, darmowa wysyłka. Zaznaczyłem opcję jednej paczki (można dopłacić aby wysłali przedmioty jak tylko są dostępne w kilku transportach), a mimo to wysłali najpierw jeden przedmiot (o wartości 10E) za darmo, otrzymałem go po 3 dniach (wysłana w niedzielę), a następnie resztę zamówienia. Oczywiście cała dostawa zmieściła się w deklarowanych 5 dniach. Elektronika może nie opłaca się tak bardzo (o ile w ogóle) ale niektóre rzeczy warto sprawdzić. Można też dostać takie, których tutaj kupić się nie da.