Konsole do gier

Nintendo Switch najszybciej sprzedającą się konsolą w USA

przeczytasz w 1 min.

Amerykanie pokochali konsolę Nintendo Switch. W ciągu pierwszych miesięcy jej obecności na rynku rozeszło się 4,8 miliona egzemplarzy.

Po katastrofie pod tytułem Wii U, Japończycy przygotowali urządzenie, które zachwyca. Nintendo Switch zbiera bardzo pozytywne recenzje, a do tego sprzedaje się w niezwykłym tempie. Konsolę pokochali między innymi Amerykanie.

Firma Nintendo pochwaliła się, że Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą domową w historii w Stanach Zjednoczonych. W ciągu 10 miesięcy znalazła 4,8 miliona nabywców i wyprzedziła tym samym… Wii, które w takim samym czasie rozeszło się w nakładzie nieco ponad 4 mln.

Przy okazji przedstawiciele „wielkiego N” zaserwowali ciekawostkę. Otóż okazuje się, że 60 proc. posiadaczy Switcha w USA ma Super Mario Odyssey, 55 proc. – The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a 50 proc. – Mario Kart 8 Deluxe.

Nintendo jest na dobrej drodze do tego, by w ciągu roku obecności na rynku Switch znalazł 15 milionów nabywców. To byłby wynik lepszy niż Wii U osiągnęło przez wszystkie lata od premiery. Szanse na świetną sprzedaż w 2018 roku są niemałe bo…

Japończycy planują na ten rok kilka ogromnych premier. Już dziś na Switcha dostępnych jest ponad 300 gier, a w tym roku dołączą do nich między innymi dwie lub trzy odsłony Bayonetty, Wolfenstein II, platformówki z Kirby i Yoshim w rolach głównych, nowa część Pokemonów, Wasteland 2 i wiele, wiele więcej.

Zresztą jeszcze w tym miesiącu odbyć ma się konferencja, podczas której Nintendo zapowie 15 zupełnie nowych gier na Nintendo Switch.

Źródło: VG247, Nintendo America, Polygon

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AKacek
  1
  Mam nadzieję, że zdecydują się w końcu na polonizację swoich tytułów, a raczej nie Nintendo a Conquest. Pomogłoby to napędzić sprzedaż głownie wśród najmłodszych w polsce. Sam posiadam Switcha i przyznaję, że sprzęt jak i gry są świetne.
  • avatar
   takewon
   1
   A jak tu się dziwić, że się świetnie sprzedaje skoro na rynku nie ma żadnego poważnego konkurenta jeśli chodzi o konsole przenośne. Po PSP przepaść została tak duża, że ludzie bez problemu chwytają za tę nowość.
   • avatar
    adivxv5
    0
    Sukces rodzi kolejny sukces. Kto to wie, może doczekamy się odważniejszych ruchów se strony Nintendo.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login