Konsole do gier

Nintendo Switch najszybciej sprzedającą się konsolą w USA

przeczytasz w 1 min.

Amerykanie pokochali konsolę Nintendo Switch. W ciągu pierwszych miesięcy jej obecności na rynku rozeszło się 4,8 miliona egzemplarzy.

Po katastrofie pod tytułem Wii U, Japończycy przygotowali urządzenie, które zachwyca. Nintendo Switch zbiera bardzo pozytywne recenzje, a do tego sprzedaje się w niezwykłym tempie. Konsolę pokochali między innymi Amerykanie.

Firma Nintendo pochwaliła się, że Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą domową w historii w Stanach Zjednoczonych. W ciągu 10 miesięcy znalazła 4,8 miliona nabywców i wyprzedziła tym samym… Wii, które w takim samym czasie rozeszło się w nakładzie nieco ponad 4 mln.

Przy okazji przedstawiciele „wielkiego N” zaserwowali ciekawostkę. Otóż okazuje się, że 60 proc. posiadaczy Switcha w USA ma Super Mario Odyssey, 55 proc. – The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a 50 proc. – Mario Kart 8 Deluxe.

Nintendo jest na dobrej drodze do tego, by w ciągu roku obecności na rynku Switch znalazł 15 milionów nabywców. To byłby wynik lepszy niż Wii U osiągnęło przez wszystkie lata od premiery. Szanse na świetną sprzedaż w 2018 roku są niemałe bo…

Japończycy planują na ten rok kilka ogromnych premier. Już dziś na Switcha dostępnych jest ponad 300 gier, a w tym roku dołączą do nich między innymi dwie lub trzy odsłony Bayonetty, Wolfenstein II, platformówki z Kirby i Yoshim w rolach głównych, nowa część Pokemonów, Wasteland 2 i wiele, wiele więcej.

Zresztą jeszcze w tym miesiącu odbyć ma się konferencja, podczas której Nintendo zapowie 15 zupełnie nowych gier na Nintendo Switch.

Źródło: VG247, Nintendo America, Polygon

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AKacek
  1
  Mam nadzieję, że zdecydują się w końcu na polonizację swoich tytułów, a raczej nie Nintendo a Conquest. Pomogłoby to napędzić sprzedaż głownie wśród najmłodszych w polsce. Sam posiadam Switcha i przyznaję, że sprzęt jak i gry są świetne.
  • avatar
   takewon
   1
   A jak tu się dziwić, że się świetnie sprzedaje skoro na rynku nie ma żadnego poważnego konkurenta jeśli chodzi o konsole przenośne. Po PSP przepaść została tak duża, że ludzie bez problemu chwytają za tę nowość.
   • avatar
    adivxv5
    0
    Sukces rodzi kolejny sukces. Kto to wie, może doczekamy się odważniejszych ruchów se strony Nintendo.