Konsole do gier

Nintendo Switch - tańszy i droższy model (być może) w drodze

przeczytasz w 1 min.

Nie jest wykluczone, że w tym roku do sklepów trafią dwie dodatkowe edycje konsoli Nintendo Switch – z dopiskiem Pro oraz Lite.

Koncepcja konsoli hybrydowej spotkała z entuzjastycznym przyjęciem, a dynamicznie wzbogacany katalog gier okazuje się wystarczająco zadowalający dla użytkowników. Efekt? Nintento Switch sprzedaje się świetnie. Być może jeszcze przed końcem tego roku japoński gigant wprowadzi do sprzedaży dwa wyjątkowe warianty tego urządzenia.

Że tak może się stać, w rozmowie z serwisem GamesIndustry przekonywał analityk dr Serkan Toto (którego ubiegłoroczne prognozy sprawdziły się niemal w stu procentach). 

Nintendo Switch Lite i Nintendo Switch Pro

Choć najnowsza konsola „wielkiego N” szybko znajduje kolejnych nabywców, wciąż nie brakuje osób niezdecydowanych na zakup. Z jednej strony są ci, którzy narzekają, że cena urządzenia jest zbyt wysoka, z drugiej zaś – osoby, dla których aktualna specyfikacja sprzętu jest po prostu za słaba. Dla tych pierwszych powstać ma Nintendo Switch Lite, dla drugich natomiast Nintendo Switch Pro.

Nintendo Switch konsola

Toto bierze pod uwagę również taką możliwość, że zamiast wypuszczania wersji Lite, podstawowy wariant Switcha zostanie poważnie przeceniony w momencie debiutu edycji Pro.

Nintendo Switch w lepszej cenie

Tańsza konsola pozwolić ma firmie Nintendo na trafienie do kolejnych grup użytkowników, a równocześnie zamknięcie (przynajmniej do pewnego stopnia) rozdziału zatytułowanego 3DS. Obecnie bowiem gracze poszukujący mobilnego sprzętu mają spory dylemat, a Switch w bardziej atrakcyjnej cenie to szansa na eliminację problemu.

Dr Serkan Toto w 2019 roku spodziewa się również zwiększonego zaangażowania zewnętrznych producentów i wydawców w rozwój katalogu gier na Nintendo Switch.

Źródło: GamesIndustry, GamingBolt

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  8
  Kiedyś myślałem o zakupie, ale cena zarówno konsolki jak i gier, zniechęcała.
  Tak wiem, że są ludzie którzy kupują komórki za 4k. Ale ja uważam, że to przesada.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   @Adrian Waleczny wbij to sobie do swojej głowy że są tutaj ludzie którzy zarabiają więcej przez dzień niż ty przez cały miesiąc pracując w Polsce czy za granicą,mimo to nie nadymają się w komentarzach i nie wypominają innym ich portfela.
   Człowiek który naprawdę ma pieniądze nigdy o tym nie piszę tylko ten któremu wydaje się że ma a w rzeczywistości są to grosze względem prawdziwych pieniędzy najwięcej krzyczy.
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    @Adrian Waleczny piszę ci po raz kolejny że jesteś osobą której wydaje się że coś ma ale jest zupełnie inaczej.
    Dużo krzyku i nic więcej.
    • avatar
     Smuga
     2
     Bardzo dobrze. Switch sprzętowo to krapiszcze, natychmiast wymienię na wersję Pro jak tylko się taka pojawi.
     • avatar
      Adrian Waleczny
      -6
      ,,Z jednej strony są ci, którzy narzekają, że cena urządzenia jest zbyt wysoka'' - nie, naprawdę są tacy? W Polsce?
      Kupiłem bratu na święta, fajny sprzęcik, dla siebie kupię Pro, jak wyjdzie.
      PS Ile wy zarabiacie, że wiecznie narzekacie na ceny?
      Chyba czas sobie przypomnieć słowa Komorowskiego :D