Konsole do gier

Nintendo zakończyło produkcję konsoli Wii. Ilu znalazła nabywców?

przeczytasz w 1 min.

Na oficjalnej stronie Wii widnieje informacja „produkcja została zakończona”. Wygląda na to, że cel Nintendo został osiągnięty.

Nintendo Wii konsola

Firma Nintendo oficjalnie zakończyła produkcję swojej szóstej konsoli domowej – Wii

W czerwcu bieżącego roku firma Nintendo opublikowała wyniki sprzedaży, według których na całym świecie konsola Wii znalazła już 100,04 miliona nabywców. Wygląda na to, że cel japońskiego giganta został osiągnięty. Na oficjalnej stronie produktu widnieje bowiem informacja „produkcja została zakończona”. Oznacza to więc, że wraz z wyprzedaniem wszystkich egzemplarzy znajdujących się jeszcze na magazynie, nie będziemy mieli już możliwości zakupu nowego urządzenia od producenta lub jego dystrybutorów.

Szósta (po Color TV Game, NES, SNES, N64 i GameCube) konsola domowa firmy Nintendo zadebiutowała na rynku pod koniec 2006 roku. Na przekroczenie bariery 100 milionów sprzedanych sztuk potrzebowała więc niespełna 7 lat. Warto w tym miejscu dodać, że stała się tym samym najlepiej sprzedającym się tego typu urządzeniem w historii producenta. Zajmuje także najniższy stopień podium najlepiej sprzedających się urządzeń Nintendo w ogóle, przegrywając jedynie z GameBoyem i DS.

Konsola nie spotkała się jednak mimo wszystko z najcieplejszym przyjęciem na świecie. Twórcom zarzucano przede wszystkim oferowanie gier w standardowej rozdzielczości, podczas gdy konkurencja przeszła już na HD. Warto jednak pamiętać, że grupa docelowa również była nieco inna – Wii przeznaczone było przede wszystkim dla causalowców oraz osób, dla których bardziej niż grafika liczy się grywalność. 

Teraz Nintendo skupia się przede wszystkim na konsoli Wii U, która jednak także nie radzi sobie na rynku tak dobrze, jak mógłby sobie tego życzyć producent.

Źródło: CVG, MyNintendoNews

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  WiiU zdechnie zaraz po premierze Xboxa One i PS4! Ta konsola już się nie przyjmie i skończy marnie jak Dreamcast od Segi!
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Pogralem na wii u i wole ps3
   • avatar
    jkbrenna
    3
    nie przypuszczalem,ze mozna tyle konsol sprzedac, czyli jedyny wniosek jaki sie nasuwa, gdyby przypadkiem nowe konsole od Sony i MSFT duzo lepsze od poprzednich byly, to nie widze zadnych problemow, aby je w milionowych nakladach sprzedac, a to ,ze ktos uwaza, ze PC lepsze jest, niech sobie oba systemy kupi i pewne gry w towarzystwie graczy , porowna...( bo nikt nie zaprzeczy, ze jedyne doskonale towarzystwo te jest, gdzie jest chlodne piwo i cieple kobiety)..
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     konsole to zuo