• benchmark.pl
 • Gry
 • Ciąg dalszy kłopotów Hello Games - Microsoft zdecyduje się pomóc?
Gry

Ciąg dalszy kłopotów Hello Games - Microsoft zdecyduje się pomóc?

przeczytasz w 1 min.

Naprawdę niewielkie studio Hello Games wciąż znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Hello Games studio powódź ubezpieczenie

Tegoroczne Święta nie były szczególnie radosne dla twórców bardzo ciekawie zapowiadającej się gry No Man's Sky. Naprawdę niewielkie studio Hello Games wciąż znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Przypomnijmy, iż w wigilijny wieczór siedzibę studia zalała woda. Niestety poczyniła ona bardzo duże straty, ponieważ ucierpiało wszystko, co znajdowało się wtedy w nawiedzonych przez żywioł pomieszczeniach - od komputerów, poprzez meble, aż po rzeczy osobiste.

Twórcy informowali o całej sytuacji za pośrednictwem serwisów społecznościowych. W publikowanych komunikatach dziękowano też fanom za słowa wsparcia i zapowiadano, że zaistniała sytuacja nie będzie miała wpływu na dalszy rozwój aktualnych projektów.

Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że może być inaczej. Okazało się, że ubezpieczenie nie obejmuje skutków powodzi, przez co sytuacja Hello Games z trudnej przerodziła się w beznadziejną.

"BAD NEWS. Miałem wczoraj dość zabawną rozmowę z ubezpieczycielem. Jeden mały druk stwierdza, że jeśli nie jesteś w strefie zagrożenia powodziowego, nie jesteś ubezpieczony od powodzi :("

Dla małego i biednego studia są to naprawdę złe wieści. Być może pomocy udzieli jednak jeden z największych branżowych gigantów, konkretnie Microsoft. Phil Spencer zapowiedział, że zamierza przyjrzeć się całej sprawie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Źródło: joystiq, technobuffalo

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  Miejmy nadzieję, że Phil zdecyduje się zwyczajnie pomóc, a nie jak na Microsoft przystało - kupić.
  • avatar
   yendrek
   8
   Nie wierzę w pomocną dłoń M$. Prędzej wyciągną pomocną brzytwę, poderżną gardło firmie i przejmą pracowników, którzy swoją grę będą robić pod banderą M$.
   • avatar
    IronFe
    3
    MS pomoże ale za 49~50% udziałów w firmie bo na dobroczynność z ich strony nie ma za bardzo co liczyć.
    Chociaż z drugiej strony mogą ładnie ocieplić swój wizerunek na stary/nowy rok
    • avatar
     Dudzio993
     3
     Ale w czym Wy widzicie problem ? Gdyby Hello Games zostało przejęte przez Microsoft, twórcy swojej gry mogliby produkować swoją grę bez żadnych problemów. Co z tego, że pod banderą Microsoftu ? Chodzi im pewnie o stworzenie swojej wizji...
     • avatar
      cyferluu
      2
      dobrze ze nie EA :D
      • avatar
       Dudzio993
       2
       Słuchaj, czemu zawsze zakładacie, że Microsoft narzuci swoje wizje ? Może w tym wypadku Microsoft zobaczył to "coś" i da twórcom wolną rękę, która zostanie wykorzystana z firmy Microsoft ? Nie można zawsze postrzegać wszystkiego negatywnie. Może masz racje może nie, przekonamy się o tym gdy gra wyjdzie, pozdrawiam !:)
       • avatar
        usuniety_ea0769b7b0c8
        -1
        Tylko nie microshit. Jak oni pomogą, to zniszczą tą produkcję.
        • avatar
         Stawskiszef
         0
         Gra będzie dobra od dawna czekałem na coś takiego :)