Smartfony

Nokia 6 jako dziadek do orzechów?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Pojawiają się pierwsze pomysły na nietypowe sprawdzanie wytrzymałości smartfona Nokia 6.

Wygląda na to, że powrót marki Nokia na rynek już teraz oceniać można jako przedsięwzięcie bardzo udane. Zainteresowanie branży jest naprawdę spore, samych użytkowników również. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin, a chęć wcześniejszego zakupu modelu Nokia 6 zgłosiło około 500 tysięcy osób. Dodajmy, że smartfon oferowany jest wyłącznie w Chinach.

Czym urządzenie do siebie przekonuje? Wciąż mającym dobrą markę logo, specyfikacją, a może ceną? Odpowiedzi będą zapewne różne, ale być może należałoby wspomnieć o czymś jeszcze - jakości wykonania i wytrzymałości całej konstrukcji.

Akurat o tym wiele się do tej pory nie mówiło, a przecież producent pokusił się o obudowę wykonaną z aluminium serii 6000. 5,5-calowy ekran pokrywa natomiast szkło 2.5D Gorilla Glass (najprawdopodobniej trzeciej generacji), co jak na urządzenie ze średniego segmentu wypada bardzo dobrze. Niektórych inspiruje to nawet do sprawdzenia odporności całej konstrukcji, na przykład w starciu z orzechami.


I chociaż sama jakość nagrania do najwyższych nie należy, bez wątpienia przyczyniła się do większej liczby wzmianek na temat wykonania smartfona. Warto też pamiętać, że flagowe modele dopiero nadciągają. Być może zobaczymy je już 26 lutego. Sugeruje się, że producent dodatkowo pokusi się o wodoszczelność.

Źródło: techtimes, Tech Evaluation

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mir00
  Eeee tam nic nowego. Taka Nokia 3310 to nawet kamienie rozbijała :D
  14
 • avatar
  NewUnnamedUser
  Tam nawet włoskie orzechy mają chińskie.
  14
 • avatar
  TheEquinoxe
  Przecież te chińskie orzechy już są niemalże otwarte...
  9
 • avatar
  sn00p
  To co on robi na tym filmiku to jakaś ściema. Orzechy nie pękają tylko się otwierają. Przyj..... by raz konkretnie i wszystko było by jasne. Jeśli ten fon trafi do Stanów i Europy to z pewnością zobaczymy wiele wiarygodnych testów na youtube.
  8
 • avatar
  Marucins
  Dobra dobra "JerryRigEverything" weźmie ją na warsztat i zobaczymy co jest warta ;)
  3
 • avatar
  vide cui fidas
  Mój
  LG też daję radę;)
  2
 • avatar
  vide cui fidas
  A do tego browara otwiera heh.
  2
 • avatar
  Kotowaru
  Oj nie zapowiada się, żebym w najbliższym czasie wyłączył ublocka na benchmarku :)
 • avatar
  Konto usunięte
  film już nie działa.
 • avatar
  Elpolako
  Do Autora pana Mateusza Tomczaka czy może pan napisać nowy artykuł i informacje kiedy będzie na Polskim rynku "Nokia 6' i 'Nokia 6 Arte Black" więcej informacji o danych technicznych tego aparatu na przykład czy bateria będzie wymienia itd... jak długo będzie gwarancja na ten aparat dokładną date premiery w Polsce i w jakich sklepach się pojawi i za jaka cenę jeden i drugi model Nokia 6 i Nokia 6 Arte Black mnie akurat interesuje ta Nokia 6 Arte Black mam nadzieje ze będzie w Polsce tylko kiedy. pozdrawiam