• benchmark.pl
 • newsy
 • Nokia sprzedała niemal 16 milionów smartfonów w Q4 ubiegłego roku

Nokia sprzedała niemal 16 milionów smartfonów w Q4 ubiegłego roku

przeczytasz w 1 min.

Niewątpliwy sukces Finów

Nokia siedziba

Firma Nokia bez wątpienia może mówić o swoim sukcesie. Po nie najlepszych wynikach sprzedaży swoich urządzeń, wreszcie może pochwalić się naprawdę niezłym wynikiem.

Nie jest tajemnicą, że firma Nokia od dłuższego czasu ma spore problemy, wynikające w dużej mierze z braku zainteresowania ich smartfonami. Fiński koncern nie daje jednak za wygraną i postanowił wprowadzić bardzo dużo nowych modeli, mających być odpowiedzią na aktualne trendy w branży. Jak się okazuje – udało się.

Jak wynika z najnowszych danych, w czwartym kwartale ubiegłego roku firma Nokia sprzedała łącznie aż 15,9 miliona urządzeń mobilnych. Z tego niemal 14 milionów to smartfony z linii Asha i Lumia. Ta pierwsza lepiej sobie radzi – urządzenia znalazły 9,3 miliona nabywców, natomiast na smartfon Nokia Lumia zdecydowało się 4,4 miliona nabywców. Pozostałe 2,2 miliona urządzeń to modele z systemem operacyjnym Symbian.

„Skupiliśmy się na naszych priorytetach i w rezultacie sprzedaliśmy łącznie 14 milionów smartfonów z linii Asha i Lumia. Efektywnie zarządzając kosztami Nokia Siemens Network zaliczyła kolejny bardzo dobry kwartał. Jesteśmy zadowoleni, że Q4 2012 był solidnym kwartałem – przekroczył on nasze oczekiwania” – skomentował Stephen Elop, dyrektor generalny firmy Nokia.

Źródło: Ubergizmo, Nokia

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  9
  Ashe... Smartfony ?
  Poza tym - mogli nie ubijac Symbiana (medialnie, bo w praktyce jest rozwijany), to by też nie spadła, aż tak bardzo sprzedaż. Mogli równolegle prowadzić oba systemy, a nawet i Meego
  • avatar
   radelgar
   3
   Sam miałem okazje zobaczyć jak się sprawują nowe Nokie Lumie i Ashe. Mogę powiedzieć jedynie, że to dość ciekawe telefony i widać że Nokia pomału budzi się z letargu jaki nastał kiedy Apple zrzucił ją z piedestału na rynku telefonów mobilnych.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Nokia myśli ze jak ktoś od kilku lat regularnie wydaje na Appki w Andku albo w iOS pieniądze przez kilka lat ich bytności na rynku to teraz przerzuci się na WP? Czy oni oszaleli, ten system przeważnie kupują ludzie którzy potrzebują smartfona do przeglądania netu lub fejsbruka. Ci którzy siedzą na smartfonach od dłuższego czasu i używają ich np: do płacenia za transport miejski, kupowania biletów, GPS, grania, ogladania filmów, korzystania z kilenta Torrent, obsługi swojego domu zdalnie, i ogólnie posiadania całej masy fajnych/przydatnych apek których nie ma w WP8, na pewno nie zmienią systemu.
    • avatar
     strzelec52
     1
     I gdzie Ci wszyscy co zapowiadali rychły koniec noki ?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Donrze wiemy ze mimo tych "super" wynikow nokia dalej daje ciala.
      • avatar
       Saur0n
       -2
       Strasznie chura optymistyczny ten artykuł. Jego wydzwiek jest zgola odmienny od tego co jest np. na osnews (http://www.osnews.com/story/26686/Nokia_sold_4_4_million_Lumias_in_Q4_2012) czy gsmonline... Troche mniej publicystyki a wiecej dziennikarstwa prosze.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Moja Asha 302 przez miesiąc od kupna odwiedzała serwisy zanim ostatecznie zaczęła działać jak należy.
        Prywatnie mam smartphone'a a służbowo potrzebowałem czegoś zgrabnego, z wygoda klawiaturą i podstawowymi funkcjami - aż się prosi by wybrać "klasyczną, dobrą Nokię".
        Trochę się jak widać przejechałem co nie znaczy, że ostatecznie telefon z serii Asha jest zły.
        Wg mnie w ostatnich latach Nokia się za bardzo rozdrobniła i przez to jakość wykonania i oprogramowania spadła - a to były dwie cechy, które stworzyły wokół tej firmy kult.
        MS im nie pomoże tylko zje słabszego. tak się to skończy.