Telefony

Nokia wspiera Microsoft Silverlight

przeczytasz w 0 min.

Finowie poinformowali dzisiaj, że najnowsze urządzeniach koncernu Nokia będą wspierać technologię Silverlight. Przypomnijmy, że jest to nowe rozwiązanie Microsoft, które konkurować ma z popularnym Adobe Flash. Silverlight ma wprowadzić do rozbudowanych komórek lepszą obsługę zdalnego dostępu do treści wideo.

Nokia zapowiedziała, że wsparcie dla Silverlight jako pierwsze oferować będą urządzenia bazujące na platformie Symbian S60, która obecna jest w blisko 150 milionach urządzeń sprzedanych przez fińskiego producenta. Oznacza to, że co drugi smartphone pracuje pod kontrolą Symbiana i teoretycznie będzie gotowy na technologię Microsoft. W późniejszym terminie należy spodziewać się wprowadzenia rozwiązania do tańszych urządzeń pracujących pod kontrolą S40.


Nowa umowa z pewnością nie ucieszy firmy Adobe. Choć Flash jest bardzo popularny, to jednak nieco gorzej „przebija” się do miniaturowych urządzeń mobilnych. Jak wiemy, przesyłanie i obsługa obrazu wideo w komórkach jest przyszłościowym rozwiązaniem, o które warto walczyć. Microsoft na pewno zaciera ręce. Obie firmy rozpoczęły współpracę jeszcze w 2005 roku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login