Smartfony

Nokia wydaje komunikat w sprawie nowych smartfonów - to jedynie plotki

przeczytasz w 1 min.

Wedle oficjalnego stanowiska szans na nowe smartfony z logo Nokia nie ma.

Nokia

Przez kilka ostatnich dni wydawało się, że powrót Nokii na rynek smartfonów jest już pewny. Dziś sytuacja odwróciła się o 180 stopni i fani fińskiej marki znów znaleźli się w odwrocie.

Zamieszania narobiły raporty powołujące się na słowa Mike'a Wanga, prezesa Nokia China. Przypomnijmy, że sugerowały one powrót Nokii na rynek smartfonów już w przyszłym roku i informacje takie obiegły niemal cały świat. Nic dziwnego, że dotarły też do samego producenta, który dosłownie przed chwilą wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Nokia odnotowała ostatnie doniesienia twierdzące, że firma ma zamiar wrócić do produkcji smartfonów z pomocą centrum R&D w Chinach. Raporty te są fałszywe i zawierają błędnie zinterpretowane słowa przedstawiciela Nokia Networks. Nokia przypomina, że obecnie nie ma planów produkcji lub sprzedaży smartfonów."

Jak widać, wedle oficjalnego stanowiska szans na nowe smartfony z logo Nokia nie ma. Z pewnością nic nie zmieni się do 3 kwartału przyszłego roku, ponieważ takie zapisy znajdują się w umowie pomiędzy firmami Nokia i Microsoft. Można za to zastanawiać się czy gdyby Nokia rzeczywiście coś planowała to już teraz chciałaby się tym chwalić? Odpowiedź jak zawsze przyniesie czas.

Źródło: nokia, utech

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kakagonzalez
  4
  Pewnie wszystko odkręcają, bo po oficjalnym przyznaniu się doprodukcji/chęci produkcji przed q3 2016, bo już za to Microsoft mógłby poprosić o niezłe "kary umowne" :D
  • avatar
   hex3n
   4
   Z pewnością MS$ ciągle ma władzę nad Nokia stąd ta szybka reakcja. Ale co się odwlecze to... :)
   • avatar
    sony75.
    1
    Ja tam czekam na lenovo k80 i wtedy wymieniam lumie 735:P
    • avatar
     Fiona
     0
     Hmmm
     Nawet jeśli wejdą w ten rynek jaka jest gwarancja iż będzie to produkt dobrej jakości ?

     - żadna...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Przecież MS cały czas patrzy. Jeśli coś planują to słowem nie pisną.