Oprogramowanie

Notepad++ 7.8: popularny edytor kodu w nowej wersji do pobrania

przeczytasz w 1 min.

Wszechstronne, szybkie i intuicyjne narzędzie do edycji kodu źródłowego doczekało się nowej wersji. Pobierz aktualne wydanie programu Notepad++ i sprawdź, co nowego.

Notepad++ to jedno z ulubionych narzędzi programistów – zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży, jak i wyjadaczy. Program ten, dzięki praktycznym funkcjom podawanym w przejrzysty sposób, ułatwia pisanie kodu stron czy aplikacji w różnych językach. Dostępna do pobrania jest już nowa stabilna wersja edytora, oznaczona numerem 7.8.

Co nowego w Notepad++ 7.8?

Notepad++ 7.8 to przede wszystkim liczne poprawki, dzięki którym podczas korzystania z aplikacji rzadziej mają występować błędy i awarie. Program ma więc działać sprawnie i niezawodnie.

Jest też kilka nowych funkcji. Na przykład w oknie dialogowym zapisu pojawiły się opcje „nie dla wszystkich” i „tak dla wszystkich”, które usprawniają obsługę wielu dokumentów. Jest też nowy parametr wiersza poleceń: -openFoldersAsWorkspace, który pozwala na otwieranie folderów jako przestrzeni roboczej.

Co poza tym? Pluginy mogą ładować prywatne biblioteki DLL, a interfejs okna wyszukiwania został poprawiony. Wreszcie: ulepszona została obsługa niektórych języków, w tym LISP i COBOL.

Pobierz darmowy edytor kodu Notepad++ (download):

Pobierz Notepad++


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach Notepad++:

 • rozszerzona kompatybilność
 • dodana obsługa języka SWIFT
 • wprowadzony generator MD5
 • usprawniona funkcja inteligentnego podświetlania
 • przygotowana wersja 64-bitową

Notepad++: popularny edytor tekstu dla programistów

Program jest ceniony przez użytkowników między innymi za przejrzysty i intuicyjny interfejs, niskie zapotrzebowanie na zasoby oraz wszechstronną funkcjonalność. Notepad++ usprawnia pisanie kodu w rozmaitych językach – od tych najpopularniejszych (C, C++, C#, Java, JavaScript, HTML, PHP, CSS, Python, SQL, Ruby…) po niszowe.

Notepad++ screen

Notepad++ oferuje edytor tekstu z numerowaniem linii, grupowaniem, kolorowaniem składni oraz autouzupełnianiem funkcji i podpowiadaniem parametrów, wspiera pracę na wielu kartach oraz nagrywanie i odtwarzanie makr, a także oddaje dostęp do wielu innych praktycznych rozwiązań, które sprawiają, że pisanie kodu jest szybsze i wygodniejsze.

Program dostępny jest zupełnie za darmo (na licencji GPL), a w jego oknie nigdy nie było i nigdy nie będzie (jak zapewnia autor) reklam.

Źródło: Notepad++

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  1
  Nawet nie wiedziałem o 64 bitowej, ale ochłodził mnie fakt braku wsparcia dla pluginów (obecnie).
  //edit
  Jednak coś tam jest.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Od dawna używam jako zamiennik systemowego notatnika.
   • avatar
    akhad
    1
    nie przesadzałbym z tym ulubionym narzędziem programistów... prawda jest taka, że jedyne do czego się nadaje ten notepad, to edycja plików konfiguracyjnych :P
    • avatar
     palmall
     -4
     Sublime i tak lepsiejszy :)
     • avatar
      darioz
      0
      Dobry programos! Otwiera nawet pliki avi, mp3 a nawet dll i inne, chociaż wyświetla wtedy niezrozumiałe dla nikogo znaki!
      A przede wszystkim dobry do modyfikowania plików tekstowych gier które są czesto poukrywane w jakiś dziwnych nikomu nie znanych rozszerzeniach np .dat!
      • avatar
       obcypl
       0
       Od czasu VSCode popularność N++ trochę spadła. Kolorowanie składni nie jest czymś wyjątkowym, ale szeroka baza pluginów VSC zostawia N++ daleko w tyle.