Internet

Nowa firma Billa Gatesa

przeczytasz w 1 min.

Ostatnio wszyscy mówią o nowej firmie Billa Gatesa. Co takiego szykuje współzałożyciel Microsoftu? Firma nazywa się bgC3 i ma zajmować się koordynowaniem działań byłego szefa giganta z Redmond.

Zgodnie ze zgłoszeniem, które zostało złożone pod koniec września w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych, firma Gatesa nazywa się bgC3 i jest think tankiem, czyli działalnością zajmującą się m.in. rozwiązywaniem problemów społecznych i sprawami publicznymi. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.


Bill Gates zakłada nową firmę (Fot. Tom’s Guide.com)

Według tego co pisze blog TechFlash, jak również opierając się na informacjach pochodzących od Todda Bishopa i Erica Englemana, specjalistów od Microsoftu, nowa firma została założona w marcu 2008 r., pod nazwą Carillon Holdings w Kirkland (blisko Redmond), w stanie Waszyngton. Dziesięć dni po rozstaniu się Gatesa z pełnoetatową posadą w Microsofcie pod koniec czerwca, firma zmieniła nazwę na bgC3.

BgC3 nie będzie komercyjnym przedsiębiorstwem, które posłuży za maszynkę do robienia pieniędzy. Firma ma się raczej zajmować koordynowaniem działań Gatesa, który jest przecież jeszcze prezesem koncernu Microsoft, a poza tym wspólnie ze swoją żoną prowadzi fundację charytatywną – i to na niej chce się teraz głównie koncentrować. Tak czy inaczej pomysły rozwijane w bgC3 mogą przysłużyć się zarówno Microsoftowi, jak i Fundacji Billa i Melindy Gatesów – twierdzą specjaliści Bishop i Engleman.

Nazwa firmy jest dość nietypowa, ale skrót ten ma swoje rozwinięcie. Litery „bg” to inicjały jej założyciela, „C” oznacza catalyst (katalizator, względnie akcelerator), natomiast numer 3 to trzecie miejsce po Microsofcie i fundacji charytatywnej.

Jak wynika z listu firmy do władz samorządowych w Krikland, bgC3 będzie oferowała miejsce pracy dla najwyżej 60 osób. Przed bgC3 Bill Gates zakładał także inne niewielkie działalności, takie jak Watermark Estate Management Services LLC oraz Cascade Investments LLC. Ta pierwsza zajmuje się sprawami jego i jego rodziny, druga odpowiada za finanse.

Źródło:Tom’s Guide.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!