Gry komputerowe

Dynamicznie zmieniające się postacie w nowej grze twórcy BioShocka

przeczytasz w 1 min.

Nowa gra będzie miała RPG-ową mechanikę rozgrywki. Rozwój postaci i więzi pomiędzy bohaterami będą kluczowe.

BioShock siostrzyczka

O nowej grze Kena Levine’a – jednego z najważniejszych twórców gier z serii BioShock – wciąż wiadomo naprawdę niewiele. Będzie to pierwszoosobowa, prawdopodobnie koncentrująca się na przetrwaniu gra osadzona w zupełnie nowym uniwersum w klimatach science fiction. Niezatytułowany projekt powstaje na silniku Unreal Engine 4 i zmierza na PC. Tak, to tyle.

Teraz Ken Levine postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Przyznał, że jego nowa gra będzie miała RPG-ową mechanikę rozgrywki. Rozwój postaci i więzi pomiędzy bohaterami będą kluczowe. Dlatego też ekipa pracuje nad bardzo rozbudowanym systemem.

„W BioShock i BioShock Infinite były jakieś drobne relacje skoncentrowane na siostrzyczkach. Prowadziło to do jednego z dwóch ustalonych zakończeń” – powiedział Levine. – „W naszej nowej grze relacje pomiędzy bohaterami są bardzo rozbudowane i niejednolite. Wszystkie postacie mają pełne spektrum uczuć w stosunku do ciebie, na podstawie tego co robisz i czy jesteś z nimi czy przeciwko nim. To zmienia się dynamicznie i możesz skończyć grę z postacią, która na przykład absolutnie tobą gardzi. Droga do finału nie jest ustalana przez siedem czy osiem przystanków, jak w tradycyjnej strukturze rozgałęzień. Potencjalnie są tutaj tysiące przystanków z setkami tysięcy stanów i relacji, w jakich możesz być z wszystkimi bohaterami”.

Wszystkie postacie w grze mają mieć swoje pasje, wymogi, chęci i potrzeby. „Gracz będzie mógł pomóc innym na drodze do realizacji ich celów lub przejść obok nich obojętnie” – dodaje Levine. Dzięki temu mamy bardziej zżyć się z naszą postacią i naprawdę widzieć, że wszystkie nasze ruchy mają znaczenie i odbicie w grze. 

Źródło: GameSpot, Game Informer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Varso
  2
  Na początku deklaracje, a potem skończy się jak w planetside czy czymś takim, że zależnie od wyboru różnił się tylko kolor wybuchu w outro :D
  • avatar
   Diabeł24
   0
   RPG The Sims incomming next summer ...
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Aby tylko gra była sporo lepsza niż druga (najsłabsza) część Bioshocka.