Internet

Nowa strona startowa w Firefox 4.0

przeczytasz w 1 min.

Firefox 4.0 to wielkie zmiany dla popularnej przeglądarki Mozilla Foundation. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że takiej rewolucji w historii tego programu jeszcze nie było.

Zmienią się różne rozwiązania, mechanizmy przeglądania, a przede wszystkim - warstwa wizualna, bowiem ta obecna jest już nieco leciwa. Na drodze reform znalazła się też startowa strona programu, która na dzień dzisiejszy nie oferuje w zasadzie nic poza dostosowaną wyszukiwarką Google.

Firefox wprawdzie nie przedstawił jeszcze swojej koncepcji nowej strony startowej, jednak dysponujemy wystarczającą ilością informacji, by twierdzić, że takowa się pojawi. Co więcej - już teraz wiemy jak mniej więcej będzie ona wyglądać. Wszystko za sprawą konkursu zorganizowanego niedawno dla użytkowników przeglądarki. Mieli oni zaprojektować nową stronę startową wedle swojej własnej koncepcji. Twórcy Firefoxa zapewnili, że wprawdzie nadesłane propozycje nie będą dla nich wiążące, ale wszystkie propozycje i pomysły wezmą sobie do serca.

Zwycięzcą został Yatrik Solanki, który wygrał w głosowaniu blisko trzech tysięcy użytkowników. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się najlepsza praca (co pozwala podejrzewać, że właśnie do niej postarają się zbliżyć programiści Mozilli).

Wyróżnienia:

Źródło: Mozilla Labs

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darxis
  0
  Pewnie nie mieli pomysłów i dlatego zorganizowali ten konkurs
  • avatar
   Irrlicht
   0
   A ja nie rozumiem uzasadniania zmian "leciwością". Zmienia się coś po to żeby było lepiej, a nie po to że dawno nie było zmieniane. I się człowieku ucz od nowa odruchów, bo kogoś przypiliło na "kreatywność" i pozmieniał.

   To zresztą nie dotyczy konkretnie Firefoksa. Do tej pory łatwo znaleźć chętnych do żarliwego sporu na temat tego który z interfejsów MS Office jest lepszy. Parę razy już się wkurzałem bo jakiś portal przebudowano nie wiedzieć po co i jest ładniej, tylko że znaleźć to co lubię już trudniej. Albo przyzwyczaj się człowieku do pewnej logiki w przyporządkowaniu klawiszy telefonu a tu nowszy model komórki wzięło i "zoptymalizowało".

   Jakoś np. widelce stołowe od wielu dziesięcioleci wyglądają podobnie i poza stołówkami przy szkołach czy internatach ciężko znaleźć widelec np. z zębami zakręconymi do tyłu.
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Również nie widzę większego sensu w dążeniu do zmian. Jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego, więc zmiany powinny być wprowadzane ewolucyjnie.
    Powyższy filmik jest za to przykładem udziwnienia ponad siłę, szczególnie pomysł sesji w formie jakichś... ikon... brrr. Wspomnę, iż mam w sesji kilka okien i kilkadziesiąt zakładek w każdym, a najlepszym interfejsem jest sortowana lista ;).
    Jak widać, zmiany są proponowane dla przeciętnego burgerożercy o nikłych potrzebach i wąskim zakresie użycia możliwości przeglądarki.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Interface jak w operze 10.50