Chłodzenie

Nowe coolery dla Core i5 od Spire

przeczytasz w 1 min.

Firma Spire poinformowała, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży dwa coolery przeznaczony dla procesora Intel Core i5. Jest to już czwarta tego typu premiera chłodzenia dla procesora którego.. jeszcze nie ma w sprzedaży.

Chłodzenie CoolWave dla podstawki LGA-1156 pojawi się w dwóch wersjach. Różnić się będą jedynie typem zastosowanej pasty - w modelu CoolWave 5 będzie to S350 a w CoolWave 5 Pro S420. Mierzyć będą 90x90x80 mm, a sam wiatrak wykonany z tworzywa wrażliwego na promienie UV 90mm. Będą one kompatybilne z podstawkami Intel LGA 775/1156 oraz AMD Socket 939/940/AM2/AM2+/AM3.

Oba układy pojawią się na sklepowych półkach w przyszłym miesiącu. Zapłacimy za nie odpowiednio 9.95 $ za CoolWave 5 oraz $14.95 za CoolWave 5 Pro.

Źródło: techPowerUp

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Matiix25
  0
  Wyglądają jak box'owe
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Po co w ogóle Intel zmienił mocowanie w nowych podstawkach, skoro tylko rozstaw się minimalnie zmienił, a nawet sporych rozmiarów i7 mieści się pomiedzy otworami o rozstawie LGA775? Sa już nawet płyty Foxconna z X58 (pod i7 oczywiście), które maja dodatkowe otwory montażowe o rozstawie właśnie takim jak na 775. A tak to jak ktoś chce kupic nowego kompa, to jeszcze jest ograniczany w wyborze chłodzenia, bo podstawka inna. Nie mogli tego zrobić jak w AMD, gdzie od lat jest to samo mocowanie, do którego pasuje praktycznie każdy cooler? Zrozumiałbym to, jakby wymyślili cos w ogóle innego, co załóżmy ułatwiałoby montaż, lepiej trzymało itd., zamiast tego mamy wybryk Intela, z którym wszyscy przyszli użytkownicy procków tej własnie marki będą musieli sie pogodzić.

   A co do wypuszczania nowych coolerów na podstawke, której jeszcze nie ma - owszem, niech sie producenci chłodzeń juz dostosują, ale niech nie reklamują tego jako colery pod te własnie podstawki, tylko mozna dodac małą wzmiankę o kompatybilności.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Paskudna sprawa. Przydałoby się coś większego a nie unifikacja starych radiatorów AMD i Intela
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To się nazywa recykling

     Używają chłodzenia z starych modelów, wygląda prawie tak samo jak do celeronów pod 478.
     • avatar
      chemix
      0
      tylko kolor wentylatora zmienili :)
      • avatar
       dante2kx
       0
       oj poleci na tym kolosie, poleci..