Chłodzenie

Nowe coolery dla Core i5 od Spire

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Spire poinformowała, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży dwa coolery przeznaczony dla procesora Intel Core i5. Jest to już czwarta tego typu premiera chłodzenia dla procesora którego.. jeszcze nie ma w sprzedaży.

Chłodzenie CoolWave dla podstawki LGA-1156 pojawi się w dwóch wersjach. Różnić się będą jedynie typem zastosowanej pasty - w modelu CoolWave 5 będzie to S350 a w CoolWave 5 Pro S420. Mierzyć będą 90x90x80 mm, a sam wiatrak wykonany z tworzywa wrażliwego na promienie UV 90mm. Będą one kompatybilne z podstawkami Intel LGA 775/1156 oraz AMD Socket 939/940/AM2/AM2+/AM3.

Oba układy pojawią się na sklepowych półkach w przyszłym miesiącu. Zapłacimy za nie odpowiednio 9.95 $ za CoolWave 5 oraz $14.95 za CoolWave 5 Pro.

Źródło: techPowerUp

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Matiix25
  Wyglądają jak box'owe
 • avatar
  Konto usunięte
  Po co w ogóle Intel zmienił mocowanie w nowych podstawkach, skoro tylko rozstaw się minimalnie zmienił, a nawet sporych rozmiarów i7 mieści się pomiedzy otworami o rozstawie LGA775? Sa już nawet płyty Foxconna z X58 (pod i7 oczywiście), które maja dodatkowe otwory montażowe o rozstawie właśnie takim jak na 775. A tak to jak ktoś chce kupic nowego kompa, to jeszcze jest ograniczany w wyborze chłodzenia, bo podstawka inna. Nie mogli tego zrobić jak w AMD, gdzie od lat jest to samo mocowanie, do którego pasuje praktycznie każdy cooler? Zrozumiałbym to, jakby wymyślili cos w ogóle innego, co załóżmy ułatwiałoby montaż, lepiej trzymało itd., zamiast tego mamy wybryk Intela, z którym wszyscy przyszli użytkownicy procków tej własnie marki będą musieli sie pogodzić.

  A co do wypuszczania nowych coolerów na podstawke, której jeszcze nie ma - owszem, niech sie producenci chłodzeń juz dostosują, ale niech nie reklamują tego jako colery pod te własnie podstawki, tylko mozna dodac małą wzmiankę o kompatybilności.
 • avatar
  Szymon331
  Paskudna sprawa. Przydałoby się coś większego a nie unifikacja starych radiatorów AMD i Intela
 • avatar
  Konto usunięte
  To się nazywa recykling

  Używają chłodzenia z starych modelów, wygląda prawie tak samo jak do celeronów pod 478.
 • avatar
  chemix
  tylko kolor wentylatora zmienili :)
 • avatar
  dante2kx
  oj poleci na tym kolosie, poleci..