Internet

Samsung pomoże Ci obniżyć rachunek za prąd! (i przy okazji "ratuje planetę")

przeczytasz w 2 min.

Ekosystem Samsung Smart Things to obecnie jedno z najbardziej ekspansywnie rozwijających się tego typu rozwiązań. Teraz, na targach IFA w Berlinie, Samsung dumnie ogłasza nowości, które pozwolą realnie oszczędzać energię.

Samsung od lat dodaje do swojego ekosystemu urządzeń Smart Things coraz to nowsze rozwiązania. Trudno im odmówić miana jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży. Jeżeli mimo wszystko wcześniej o tym rozwiązaniu nie słyszeliście, to najłatwiej to sobie wyobrazić jako nowoczesny system inteligentnego domu, który nie działa na poziomie faktycznego domu, tylko urządzeń które w nim posiadamy. To one się ze sobą komunikują, a my możemy każdym z nich z osobna lub kompleksowo zarządzać z panelu Smart Things (w telefonie lub telewizorze, ale również przykładowo w dedykowanym do tego tablecie, stale wiszącym na ścianie).

W tym roku, poza nowymi urządzeniami, które są z tym systemem zgodne (jak Samsung Freestyle - czyli mobiliny projektor), Samsung chwali się dodaniem nowych funkcjonalności, które pozwolą nam oszczędzać tak przecież dziś cenny prąd.

Samsung Smart Things - konferencja
Konferencje Samsunga zawsze są bardzo atrakcyjnym wizualnie show, ale również dostarczają wielu cennych informacji.

Ile prądu kosztuje Cię obejrzenie ulubionego serialu? Samsung prawdę Ci powie!

Główną z nowości dla systemu Smart Things jest bez wątpienia moduł monitorowania zużycia energii przez urządzenia z nim kompatybilne. Teraz łatwo będzie ustalić, w jakim aspekcie użytkowania naszego domostwa należy zacisnąć pasa, aby realnie obniżyć rachunek za prąd. Jesteśmy pewni, że wielu z Was zdziwi się, jak dużo energii (i w tym przypadku wody) marnujemy włączając pralkę tylko w połowie zapełnioną, albo nie wyłączając najnowszego QN95B, gdy realnie z niego nie korzystamy. Samsung szacuje, że oszczędności z takiej optymalizacji mogą sięgnąć od 20% do nawet 40%!

Smart Things - oszczędnosci Finalnie wysokość oszczędności oczywiście będzie zależeć od tego, jak obecnie sami dbamy o zużycie energii - Smart Things jedynie ma w tym dopomóc.

Wiele urządzeń otrzyma również system alertów, które pozwolą nam oszczędzić prąd. Brzmi to podejrzanie, ale faktycznie - jeżeli lodówka wyświetli nam na telewizorze komunikat, że po zabraniu przekąski na seans filmowy pozostawiliśmy ją niedomkniętą (przez co musi pracować z większymi obrotami), to jest to realna oszczędność. Podobnie gdy pralka da nam znać, że skończyła pranie i dobrze byłoby je wyjąć tego samego dnia, aby nie trzeba było prania powtarzać - ponownie, spora oszczędność :)

Nowy tryb AI Energy - czyli jeszcze oszczędniejsza praca

To, co jest dobre w posiadaniu sprzętu Smart AGD, to możliwość jego aktualizacji - nowe pralki, lodówki i pewnie również zmywarki Samsunga będą oferować ulepszony pod względem sprawności energetycznej tryb pracy. Starsze modele będzie można zaktualizować, aby tryb ten również się pojawił i od razu będzie można rozpocząć zmniejszanie rachunków za prąd. Tu również warto wspomnieć o nowym trybie prania, który maksymalnie ogranicza wydzielanie się do wody mikroskopijnych kawałków plastiku, którymi zanieczyszczamy oceany. 

Smart Things - AI Energy Mode
Najwyraźniej całe życie źle robiliśmy pranie i nowa sztuczna inteligencja robi to lepiej :)

20 lat gwarancji - to również oszczędność i ochrona środowiska

Wszystkie nowe urządzenia AGD Samsung, korzystające z cyfrowego inwertera w roli napędu (czyli pralki, zmywartki, lodówki, itp.), teraz otrzymają aż 20-letnią, czyli najdłuższą w branży, gwarancję na sam napęd - element, który jest w tych urządzeniach najdroższy i jego awaria zwykle zmusza nas do wymiany danego sprzętu. Nie oznacza to oczywiście, że gwarancja na całe urządzenie będzie tak długa, ale w praktyce lepiej po 5-7 latach wymienić uszczelki i dalej cieszyć się sprawnym sprzętem, niż wyrzucić go i kupić kolejny. 

Smart Things - AI Energy Mode
Ciekawe, czy te same pralki i lodówki będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania przez te 20 lat ;)

Co sądzicie o tych nowych funkcjach? Czy warto powoli wymieniać sprzęty w domu na zgodne z tym lub innych systemem Smart? A może już macie i korzystacie? Wówczas czekamy na Wasze opinie :) Niebawem natomiast więcej relacji z samych targów! 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Samsung to już mi pomógł obniżyć rachunki za prąd nie dorzucając ładowarki do telefonu^^
  • avatar
   Hedrox
   2
   Uwaga od specjalisty AGD: Mogą dać i 30 lat na napęd inwerterowy - on się nie psuje, niewiele się tam może zużyć. Natomiast sam inwerter całkiem często pada - na niego nie ma więcej niż 2 lata standardowej gwarancji. Zwykle kosztuje więcej niż napęd, który zasila (ok 700-800 zł przeciętnie). Pozdrawiam.
   • avatar
    xmexme
    2
    Samsung pomoże ci pozbyć się gotówki i złudzeń.
    • avatar
     Hrakiri
     0
     Pytanie do czego mi to ? zbędne bajery które więcej ciągną energii jak zwykły sprzęt AGD
     A jak to nie dawno było pralka myślała że jest piekarnikiem XD
     • avatar
      seba1983
      0
      Miałem lodówkę Samsunga za 6k z 10 letnią gwarancją na inverter, po sześciu lat przestała mrozić, diagnoza autoryzowanego serwisu rozszczelnienie w miejscu niedostępnym, naprawa niemożliwa i tyle z ekonomii i ekologii.
      • avatar
       JaskuKurakSzopen
       -2
       Nazywam się Jan Szopen. Jestem władca kryptowalut!!! Światowej sławy ekspertem od kryptowalut a także wielkim autorytetem!
       Ukończyłem uniwersytet Jagieloński n wydziale ekonomi z wyróżnieniem uzyskując tytuł profesora habilitowanego i doktora honoriskaususa!!!
       Po ukończeniu studiów pracowałem miedzy innymi w niedzywnarodowym dunduszu walutowym na bardzo wysokim stanowisku! A pozniej byłem prezesem amerykańskiego banku Bank of America!!!!
       Jednak to nie przynosiło mnie dużych profitów dlatego postanowiłem zainteresować się rynkiem kryptowalut i to był strzał s dziesiątkę!!
       W ciągu tylko trzech lat zarobiłem 75 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!!!! Moje doświadczeni ie jak widzicie jest potężne!! Mam potężna posiadłość, cztery najdroższe jakie tylko są elektryczne Tesle, prywatny jacht, odrzutowiec a w przyszłym roku będę kosmicznym turystA!!!
       W dodatku sypiam z najoipieosjiejszymi kobietami z całego świata!!!! Tak nie tylkonz białymi ale i Murzynkami, Azjatkami, latynoskimi a nawet z Indiankami!!!!!
       Fy tez możesz tak żyć jak krol!!! Kryptowaluty to złoto XX1 wieku!!! Z każdego Tonia milionera!!!!
       Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a dostaniesz az 25$ w cro!!!! Tak i to zupełnie za darmo!!!
       Zmień swoje życie na pełne wrażeń!!! Zostan multi mionerem już dzis inwestując s kryptowaluty!!!!! Oto mój kod!!!!! Wykorzystaj fo jak najszybciej!!!!!

       jjey2xxs9c
       • avatar
        Teodor
        0
        Szpieg w gratisie.
        Tak na poważnie, zaawansowana elektronika utrudnia korzystanie z urządzeń, do tego one są awaryjne, bo elektronika się psuje.
        • avatar
         Witalis
         0
         Kurczę mam TV Samsunga z 2007 roku i nie chce się zepsuć a ja nie mam argumentu aby kupić nowy :-(
         • avatar
          piomiq
          0
          Znaczy, jeśli chcemy mieć super energooszczędny sprzęt to musimy być śledzeni przez Samsunga?