Telefony

Nowy HTC MAX 4G - WiMAX w kieszeni

przeczytasz w 2 min.

Coraz bardziej rozpoznawany producent telefonów komórkowych HTC wraz z firmą Scartel dostawcą dostępu do Internetu za pomocą WiMAX, zaprezentował pierwszy telefon na świecie wspierający WiMAX – HTC MAX 4G. Urządzenie pod względem specyfikacji technicznej jest zbliżone do niedawno zaprezentowanego modelu HTC Touch HD, lecz od starszego brata nie tylko będzie go odróżniać inny design, ale przede wszystkim mnogość nowych funkcji, jakie będą dostępne dzięki obsłudze technologii WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access).


Telefon posiada 3,8” dotykowy wyświetlacz, pracujący w rozdzielczości 800x480 (WVGA), który współpracuje z interfejsem HTC Touch FLO 3D, umożliwiając szybką nawigacje po funkcjach telefonu. Z innych ciekawostek, na które warto zwrócić uwagę to 5 Mpix aparat z autofocusem oraz stabilizacją obrazu, który dzięki wbudowanemu GPS’owi może zapisywać współrzędne geograficzne miejsca, w którym wykonano fotografie. To wszystko pracuje pod kontrolą Windows Mobile 6.1 Professional.

Dostępne usługi sieciowe

Yota Video oferuje usługę VoD (Video On Demand), która pozwala oglądać ulubione filmy zarówno typowo kinowe produkcje, jak i materiały, które umieściliśmy we własnym katalogu na serwerze Yota - dostawcy dostępu do sieci. Dodatkowo każdy użytkownik ma dostęp do 14 darmowych kanałów mobilnej telewizji, oferta ta będzie stale powiększana i do końca 2008 roku ma wynosić już 23 kanały. W trybie przeglądania kanałów można oglądać do 9 kanałów na raz, co ułatwia wyszukiwanie interesujących nas programów. Dzięki wyjściu telewizyjnemu można wszystko oglądać na dużym ekranie w hotelowym pokoju, nie martwiąc się o słaby wybór regionalnej kablówki.

Yota Music daje dostęp do internetowego katalogu z ponad 50 tysiącami utworów. Każdy z użytkowników może odsłuchiwać zawartość bezpośrednio ze strony internetowej, co na pewno nie przyczynia się do długości pracy na baterii, lub też ściągnąć wybrane piosenki na pamięć telefonu.

Yota Phone udostępnia aplikacje biznesowe i umożliwia przeglądanie angielsko-rosyjskich książek telefonicznych. Dostępne są także funkcje rozmowy konferencyjnej, jak i video rozmowy, ciekawostką jest to, że można wykonywać telefony za pomocą VoIP, na ten tryb telefon przełącza się automatycznie, gdy nasz rozmówca także jest abonentem Yota. Ponadto Yota (Book?) oferuje dostęp do szerokiego wyboru literatury w formie książek elektronicznych, które są dostępne do pobrania w serwisie internetowym.

Dane techniczne:

 • Procesor: Qualcomm ESM7206A 528 MHz
 • System Operacyjny: Windows Mobile 6.1 Professional
 • Wymiary: 113,5 x 63,1 x 13,9 mm
 • Waga: 151 g
 • Ekran: Dotykowy, o przekątnej 3,8", rzdzielczość 480x800 WVGA
 • Pamięć: 288 MB RAM, 256 MB ROM, 8 GB Flash ( na własne pliki )
 • Akumulator: litowo-polimerowy 1500 mAh
 • Czas funkcjonowania: 420 min w trybie GSM (7h), 230 min w trybie VoIP (3h50m), 350 godzin w trybie oczekiwania GSM, 50 godzin w trybie oczekiwania VoIP
 • Połączenia (Sieć): GSM/GPRS/EDGE:900/1800/1900 MHz, WiMAX 2500-2800 MHz, Wi-Fi 802.11 a/b/g, Bluetooth 2.0, HTC ExtUSB (z komputerem)
 • Aparat: Główny 5Mpix, autofocus, stabilizacją obrazu i wideo; Drugi VGA wykorzystywany w wideorozmowach
 • Dodatki: Sensor ruchu, Sensor zbliżeniowy (wyłącza wyświetlacz, gdy zbliżamy telefon ucha), Wbudowany GPS, Radio UKF
 • Obsługiwane formaty audio: AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, 40 kanałów polifonicznych
 • Wejścia/Wyjścia: TV, USB, Jack 3,5 mm (słuchawkowe)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Nie wiem dla czego usuwacie tabelke, moim zdaniem tabelka jest o wiele bardziej czytelna od tego syfu jaki zrobił się w podpunktach. Jedyna wada tych tabel to to, że nie wiem jak wyśrodkować całą tabele oraz to, że jak się dodaje górny wiersz to dodaje się na dole i na odwrót.

  Co do telefonu, skusiłbym się na takie coś, gdyby przy takiej pojemności akumulatora działał trochę dłużej.
  • avatar
   max-bit
   0
   najpier do ruskich ?