Tablety

Nowy iPad Pro może mieć znacznie większe... logo Apple. Po co?

przeczytasz w 1 min.

Wedle najświeższych doniesień, Apple zmieniło koncepcję co do nowej odsłony tabletu iPad Pro. W efekcie czekać ma nas korekta designu, ale i funkcjonalności.

Nowy iPad Pro jednak bez szklanej obudowy?

Już od pewnego czasu w niektórych kręgach spekulowano, iż nowy iPad Pro będzie cechował się szklaną obudową. Odejście od aluminium (jak lubi to podkreślać sam producent, pochodzącego w 100% z recyklingu) wydawało się jednak mało prawdopodobne. Padały pytania odnoście tego, jak wpłynęłoby to na wytrzymałość dość sporych przecież urządzeń. Najprawdopodobniej negatywnie i właśnie tymi względami miało kierować się Apple podobno ostatecznie porzucając pomysł szklanej obudowy nowego tabletu.

Tak sugeruje raport 9to5Mac. Jednocześnie właśnie z tego źródła dowiadujemy się, że obecnie producent eksperymentuje z większym logo. I wcale nie chodzi o to, że chce jeszcze bardziej przypodobać się swoim największym fanom. A przynajmniej nie tylko o to.

Ale mimo to z ładowaniem bezprzewodowym?

Tu dochodzimy do spraw związanych ze specyfikacją. Temat szklanej obudowy od początku pojawił się dlatego, że pozwoliłaby ona obsługiwać ładowanie bezprzewodowe i MagSafe. Aby finalnie oddać użytkownikom te opcje zaczęto interesować się projektem z obudową w większości aluminiową, za wyjątkiem wspomnianego większego logo, które miałoby być szklane. I to wydaje się już pomysłem bardzo interesującym. Tym bardziej, że ładowanie bezprzewodowe powinno być tutaj efektywniejsze (oferować większą moc) niż w iPhone'ach.

Zeszłoroczny iPad Pro został przygotowany w wersjach z ekranami o przekątnych 11 cali oraz 12,9 cala. Pod tym względem nic się raczej nie zmieni, ale być może w tym roku już obydwie wersje będą cechowały się podświetleniem mini-LED. Poza ładowaniem bezprzewodowym do nowości zaliczać mają się ulepszone aparaty fotograficzne i być może jeszcze lepsza wydajność, chociaż na tę zapewnianą przez Apple M1 trudno narzekać.

Źródło: 9to5mac, foto: unsplash

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  6
  Jakość i treść tego newsa jest żadna.
  • avatar
   Dexterr
   1
   W zestawie powinna być pieczatka z jabłkiem na czoło.
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    No powiem że pewnie fps i rendering bedzie przez to 30% lepszy XD
    • avatar
     zack24
     0
     Jak to po co? Żeby z daleka podkreślać swoją ... no właśnie co swoją? Proszę o podpowiedzi :)
     • avatar
      J.B FIN
      0
      Mamy najnowsze mac laptopy/desktopy w biurze...niby fajnie to dziala, szybko ale i tak bym sie nie zamienil na mojego Dual Xenon + Ampere 3090 + Win11. Szkoda kasy, naprawde.
      • avatar
       deseczka
       -2
       Rzuciłem okiem na tytuł i w pierwszej chwili zobaczyłem nowy ład :-D
       • avatar
        ostatnipawian
        -3
        Może posypią brokatem? :O
        • avatar
         DeviLevi
         -4
         Ale najważniejsze żeby logo było wyraźnie widać!