Telefony

Nowy iPhone w przyszłym tygodniu?

przeczytasz w 1 min.

Wiele wskazuje na to, że podczas Worldwide Developers Conference (WWDC) producent z Cupertino zaprezentuje nowego iPhone'a.

Konferencja, która odbędzie się w San Francisco, wydaje się interesująca także ze względu na to, że pojawiły się spekulacje jakoby CEO Apple Steve Jobs również miał się tam pojawić.

IPhone trafił na rynek w lipcu 2007 r. i od tego czasu Apple sprzedało już ponad 20 mln egzemplarzy. Warto też zauważyć, że konkurenci Apple zaczęli agresywnie inwestować w telefony i rozwiązania technologiczne, które mogłyby rywalizować z iPhone'em i jego dotykowym ekranem. Na rynku znajdziemy już wiele smartphone'ów, które są do niego podobne.


Jak dotąd Apple sprzedało ponad 20 mln iPhone'ów (Fot. Telegraph)

Dzisiaj (6 czerwca) do sprzedaży trafia Palm Pre, smartphone, który zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji, podczas gdy Nokia dopiero co wprowadziła model N97, który także jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz.

Jak podaje kilka zagranicznych źródeł, cyfrowy moduł fotograficzny był jedną z największych słabości dotychczasowego iPhone'a i w nowszej wersji zostanie udoskonalony. Zgodnie z wiarygodnymi informacjami nowy iPhone ma oferować moduł fotograficzny o rozdzielczości 3,2 mln pikseli (dotychczasowy model ma 2,0 mln pikseli). Apple zwiększy też jego pojemność, by mógł pomieścić sporo zdjęć wykonywanych w większej rozdzielczości.

Nowy iPhone ma być ponadto bardziej wytrzymały i oferować kompas, co powinny docenić osoby często podróżujące (i niekoniecznie biznesmani). Apple wyposaży iPhone'a również w inne oprogramowanie, które udostępni użytkownikom m.in. funkcje kopiowania i wklejania.

Czy nowy iPhone zostanie zaprezentowany podczas WWDC? Część analityków rynkowych uważa, że tak, inni zaś twierdzą, że Apple pokaże najnowszy telefon dopiero za miesiąc i wówczas najprawdopodobniej zrobi to sam Steve Jobs.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Ja chciałbym żeby nowy iPhone był w metalowej obudowie, ale pewnie to nadzieje złudne, skoro nawet metalowa obwódka ma zniknąć.

  Btw. "Apple wyposaży iPhone'a również w inne oprogramowanie, które udostępni użytkownikom m.in. funkcje kopiowania i wklejania."

  Chyba w NOWSZĄ wersje :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A ja to wsztstko czyli aparat 3,2 mpx , opcja kopiowania i wklejnia , dobry gps i dobre wi-fi