Karty graficzne

Nvidia GeForce GTX 1080 - zdjęcie chłodzenia karty graficznej [AKT.]

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
48 komentarzy Dyskutuj z nami

Referencyjne modele z nowej serii zostaną wyposażone w jeszcze efektowniejsze chłodzenie - w sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia.

Nvidia GeForce GTX 1080 - chłodzenie karty graficznej

Wprawdzie premiera kart graficznych Nvidia GeForce z generacji Pascal zbliża się coraz większymi krokami, ale producent jak na razie nie chce ujawniać żadnych szczegółów na ich temat. Pojawiają się za to nieoficjalne przecieki – ostatnio jeden z użytkowników chińskiego forum Baidu opublikował zdjęcie chłodzenia, które miałoby zostać zastosowane w nadchodzących modelach z górnej półki.

Na samym początku warto jednak odnieść się do systemu oznaczeń nowej serii. W sieci pojawiło się kilka koncepcji na ten temat, ale ujawnione zdjęcie wskazuje chyba na najbardziej prawdopodobny wariant – na chłodzeniu karty umieszczono oznaczenie GTX 1080, więc mielibyśmy do czynienia z serią GeForce 1000.

Nvidia GeForce GTX 980 karta graficzna
Nvidia GeForce GTX 980

Samo chłodzenie przypomina konstrukcję stosowaną we wcześniejszych modelach z górnej półki (NVTTM), lecz tym razem całość prezentuje się jeszcze efektowniej (takie jest przynajmniej nasze zdanie). Nadal mamy do czynienia z aluminiową obudową z okienkiem oraz turbiną. Wcześniejsze przecieki wskazują, że takie samo chłodzenie miałby również model GeForce GTX 1070.

Nvidia GeForce GTX 1080 i GTX 1070 - chłodzenie karty graficznej
W takie samo chłodzenie miałby zostać wyposażony również GeForce GTX 1070

Specyfikacja modelu GeForce GTX 1080 (jeżeli rzeczywiście będzie nosił takie oznaczenie) nadal jest owiana mgłą tajemnicy. Można jednak podejrzewać, że zostanie on wyposażony w rdzeń Pascal GP104 z 2560 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5 lub GDDR5X. Czekamy na kolejne informacje.

 

Aktualizacja 20.04.2016 11:50

Serwis VideoCardz dotarł do zdjęć półfabrykatów do budowy chłodzeń kart graficznych z serii GeForce GTX 1000 – całość składa się z czterech części wykonanych ze stopu magnezu: przodu z oznaczeniem konkretnego modelu (jest on wspólny dla modeli GTX 1070 i GTX 1080, więc fabrycznie ma naniesione oznaczenie GTX 10_0, a w dalszym procesie produkcji jest nanoszona konkretna cyfra), korpusu z logo GeForce GTX (najprawdopodobniej będzie ono podświetlone), osłony turbiny oraz tylnej osłony z logo Nvidii.

Zerknijcie zatem na galerię zdjęć pt. "Jak to jest zrobione - referencyjne chłodzenie kart graficznych GeForce GTX 1000" :-)

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Nvidia GeForce GTX 1000 - referencyjne chłodzenie

Wychodzi na to, że masowa produkcja kart graficznych GeForce GTX 1080 i GTX 1070 już się rozpoczęła, a zatem powinniśmy oczekiwać oficjalnej prezentacji lub nawet premiery nowych modeli.

Źródło: Baidu, VideoCardz

Komentarze

48
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ale kalectwo. Poprzednie miały styl, a to wygląda jak przekombinowana zabawka.
  30
 • avatar
  Czyli Nvidia też ma swoje slajdy? ;)
 • avatar
  Niestety już się pojawiły pierwsze informacje że Pascal, podobnie jak Maxwell nie będzie wspierał asynchronicznych shaderów, jednej z kluczowej funkcji Directx 12, więc gry które będą korzystać z asynchronicznych shaderów będą działać lepiej na kartach AMD!
 • avatar
  ktoś sobie zrobił obudowę na CNC i dla jajec puścił w neta. Ale wy łatwowierni
 • avatar
  Brzydkie i zapewne mało wydajne chłodzonko jak każdy referent :) Ale kto patrzy na wygląd podzespołów anyway ? Ważne żeby było cicho i chłodno - wygląd nie ma znaczenia.
 • avatar
  Mi się podoba! Dobrze że przynajmniej zmieniają, bo po raz kolejny dawać identyczne chłodzenie to tak meh. Oby dalej miał całkiem niezłą kulturę pracy jak na blowera.
 • avatar
  Jakie znaczenie ma wygląd chłodzenia referencyjnego jak i tak kupuje się karty z autorskimi chłodzeniami? :/. Pytanie oczywiście retoryczne. Do tego po włożeniu karty do PC chłodzenie jest do góry nogami :D. Widać tylko płytkę i bok. Zdecydowanie bardziej ciekawi wydajność, pobór mocy i cena nowych układów.
  Mnie również ciekawią wyjścia jakie będą w nowej generacji i kolejnych w przyszłości, ponieważ nie wiem czy kupować monitor z DVI czy już przechodzić na HDMI lub DP. W tej chwili podłączam sobie dwa monitory przez DVI, bo dwa takie wyjścia są na kartach graficznych. Wiadomo, że DVI nie poradzi sobie z rozdzielczościami Ultra HD, więc może już w Pascalu będzie tylko jedno wyjście DVI i później tylko HDMI i DP.
  Ktoś coś wie na ten temat?
 • avatar
  Ciekawe czy GTX 1070 będzie ''pocięty'' jak GTX 970 ;-)
 • avatar
  po co tyle szumu o standardowa obudowe jak karty pokroju 980, 980ti czy tez teraz nowe 1080,1080ti kupuje sie z autorskim duzo wydajniejszym chlodzeniem
 • avatar
  Ja pier....... jakie to brzydkie, projektant do zwolnienia ;]
 • avatar
  Planuje zakup bardzo mocnej maszyny do grania wstrzymuje mnie wlasnie premiera kart od amd i nvidii i nowych procesorow od intela niech to wszystko ruszy do sprzedazy to zaszaleje.
 • avatar
  trochę za fikuśne...
 • avatar
  Widziałem te zdjęcia tydzień temu na Facebook'u -,-
  -1
 • avatar
  Widziałem to tydzień temu. Brawo benchmark...
  -17
 • avatar
  No lepiej żeby to był fake, bo mi ta nowa obudowa przypomina transformersa z kramu odpustowego
 • avatar
  "...Baidu opublikował zdjęcie chłodzenie.." Literówka, winno być chłodzenia.
 • avatar
  980 bardziej mi się podobała... szkoda że robią tak na siłę gamingowo... jeszcze ledów rgb brakuje, cekinów i dyskotekowej kuli... Ale to oczywiście tylko kwestia gustu.
 • avatar
  Wyglada, jak chlodzenie firmy Galax (KFA2 w Europie) i wcale bym sie nie zdziwil, jakby to byla atrapa chlodzenia tej wlasnie firmy, a nie referent.
  1080 chyba tez nie bedzie dobra nazwa - bedzie sie ludziom kojarzyla z rozdzielczoscia 1080, a karta przeciez bedzie przeznaczona do "nieco" wyzszej rozdzialki... wiec marketing chyba przeforsuje inne oznaczenia, jak np. S180, V180, N180, czy cos w tym stylu.