Karty graficzne

Nvidia planuje kartę GeForce GTX 980 w wersji z 8 GB pamięci wideo

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Podwójna dawka pamięci wideo w karcie graficznej GeForce GTX 980 sprawdzi się podczas grania w wyższych rozdzielczościach.

Nvidia GeForce GTX 980 karta graficzna

Niedawno zapowiadaliśmy premierę karty graficznej Radeon R9 290X w wersji z 8 GB pamięci VRAM. Nie będziemy musieliśmy długo czekać na odpowiedź konkurencji, bo Nvidia podobno też szykuje akceleratory z podwójną dawką pamięci wideo.

Mowa tutaj o karcie GeForce GTX 980, która standardowo została wyposażona w 4 GB pamięci GDDR5 256-bit. Poszczególni partnerzy podobno jednak pracują nad modelami z 8 GB pamięci (również GDDR5 256-bit) – powinny się one sprawdzić podczas grania przy wyższych rozdzielczościach.

Na 980-tki z podwójną dawką pamięci wideo poczekamy jednak trochę dłużej niż na Radeony – źródła mówią o końcu tego lub początku następnego roku (bardziej prawdopodobny jest ten drugi wariant). Mniej więcej w tym samym czasie powinniśmy się spodziewać premiery modelu GeForce GTX 960 - średnio wydajnej konstrukcji z generacji Maxwell.

Źródło: Hermitage Akihabara, Sweclockers

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  W końcu coś na zapas i na leniwych developerów portujących gry z konsol. Bardzo dobry pomysł
  12
 • avatar
  Lord_Nikkon
  Hmmm w sumie dobrze. Sam się ugotowałem z GTX680 i 2GB VRAM'u. Cóż chciałem zaoszczędzić i teraz miałem schiza czy na SLI z takich kart przy takiej dawce pamięci pójdzie wszystko na ekranie 2560x1400 (okazało się że tak ale mocno na styk). Następnym razem biorę wersję z większą pamięcią i mam w d... takie ograniczenia. Konia z rzędem temu kto zaprojektuje kartę w której będzie można samodzielnie dodawać pamięć, coś na kształt pamięci w laptopach. To byłoby naprawdę piękne. Kupuje się 4GB na starcie, przechodzimy na 4K i dokładamy pamięć, bo jak widzę po sowich kartach to dają sobie radę bez problemu a jedynym ograniczeniem jest VRAM.
  7
 • avatar
  Marucins
  Czy nie można było tak od razu?
  Oh wait...
  Podwójne golenie owiec :)
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  nigdy nie zrobią karty w której sam wymienisz kości bo jak mogli by wypuszczać nowe rewolucje z większą pamięcią, na których zarobią krocie
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  i to jest to na co z checia wydam pieniadze tylko niech dodadza dwie literki TI ...
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  teraz będą wypuszczali 10 wersji kart, każda z inną pojemnością i jakością pamięci...
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Mogli by zwiększyć szynę pamięci. Najlepsze to by było rozwiązanie.
  -1
 • avatar
  prime27pl
  Jak tak dalej pójdzie to będą za pół roku wersje 15 GB.
  -1
 • avatar
  wizard2233
  pierwsza wersja powinna mieć 8gb a oni dopiero teraz taka zrobią...
 • avatar
  Dudi4Fr
  Chciałbym żeby wydali 970 w takiej wersji albo "chociaż" te 6Gb.
  Jak się widzi wymagania ostatnich produktów na pamieć grafy to aż boli od patrzenia... Następca 980 pewnie na dzień dobry będzie miał te 8Gb a wersje autorskie będą miały po 12.....