Karty graficzne

Nvidia boi się koronawirusa i zmienia formę konferencji GTC. Co z premierą nowych kart graficznych?

przeczytasz w 2 min.

GPU Technology Conference to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w branży technologicznej. W obawie przed koronawirusem, producent zdecydował się podjąć dodatkowe środki ostrożności.

Koronawirus wywiera coraz większy wpływ na branżę technologiczną i powoduje zmiany w organizacji najważniejszych imprez. Przez ryzyko związane z wirusem, organizatorzy zdecydowali się odwołać targi MWC 2020GDC 2020, a IEM 2020 odbył się bez udziału publiczności. Tym razem padło na długo wyczekiwaną konferencję Nvidii.

GTC20 zmienia swoją postać. Powód? Koronawirus

Targi GPU Technology Conference to jedna z najważniejszych imprez poświęconych układom graficznym, rozwiązaniom z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i głębokiego uczenia (Deep Learning). Tegoroczna konferencja docelowo miała się odbyć w dniach 23 - 26 marca 2020 roku w San Jose w Kalifornii. Najbardziej zainteresowani mogli w niej uczestniczyć osobiście.

No właśnie, mogli. Nvidia, na trzy tygodnie przez konferencją, zdecydowała zmienić plany i odwołała możliwość udziału gości w konferencji. Wydarzenie się odbędzie, ale będzie transmitowane w Internecie. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Ze względu na rosnący niepokój związany z koronawirusem, Nvidia zdecydowała zamienić konferencję GTC20 z 23 – 26 marca w wydarzenie online.

Decyzja o organizacji transmisji online zamiast konferencji w San Jose Convention Center odzwierciedla naz największy priorytet - dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów i klientów.

Założyciel i dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, wygłosi główne przemówienie, ale będzie ono dostępne wyłącznie za pośrednictwem transmisji na żywo. Pracujemy nad organizacją transmisji i wkrótce udostępnimy kolejne szczegóły.

Trzeba przyznać, że postawa organizatorów zasługuje na pochwałę – komunikat został wydany z dużym wyprzedzeniem, a obrane rozwiązanie wydaje się najlepszym kompromisem ze względu na planowane prezentacje i bezpieczeństwo gości. Wiemy, że zarejestrowani uczestnicy otrzymają zwrot gotówki za opłacone bilety.

Czego spodziewamy się po GTC20?

Wprawdzie producent nie ujawnił szczegółów na temat planowanych nowości, ale po cichu liczymy na prezentację nowej generacji kart graficznych Ampere. Być może to właśnie na GTC20 zostaną zaprezentowane tajemnicze karty graficzne, które niedawno odkryto w bazie Geekbench. Ważne, że wszystko będziemy mogli zobaczyć na transmisji w Internecie.

Źródło: Nvidia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jozek23
  4
  Teraz koronawirus , każdy powód jest dobry żeby podnieść cenę .
  • avatar
   awesome1337
   0
   mam nadzieje ze nie bedzie jakieś obsuwy premier bo bym opchnął 2080, z drugiej strony wzrost cen Turinga spowoduje ze moge wiecej za nią wyciągnąć

   jak życ panie premierze
   • avatar
    Marucins
    0
    "...dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów i klientów."
    Sądze że na pierwszym miejscu martwią się o swój tyłek, później o zysk a na szarym końcu jest zdrowie klientów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     i tak sprzedają to co naprodukują, więc brak fizycznego udziału nie ma tu żadnego znaczenia. i tak się liczy wyłącznie to, jak korzystny jest dany produkt dla konsumenta, i czy jest sprzedawany w akceptowalnej cenie. niestety NV coraz bardziej zmierza do cen zaporowych.