Karty graficzne

nVidia trzyma 8800 Ultra na premierę R600

przeczytasz w 0 min.

Nvidia będzie wstrzymywać się z premierą karty GeForce 8800 Ultra, aż do momentu, w którym będzie mogła zepsuć premierę serii ATI X2900 (R600).
Niektóre plotki sugerują, że 8800 Ultra może być dostępna za szokującą cenę ~1000 dolarów. Z innych wynika natomiast, że prawdopodobnie szybciej pojawi się GeForce 8950 GX2, który jest połączeniem dwóch kart 8800 - za pomocą wewnętrznego mostka.

Biorąc pod uwagę problemy Nvidii związane z SLI w Windows VISTA, wydaje się, że dopuszczenie 8950 GX2 do użytku będzie wymagać nieco dłuższego czasu.
Chłopcy z Santa Clara i tak mają jeszcze dużo czasu aby przemyśleć premierę krzyżującą plany ATi. Wciąż nie ma dokładnych dat i tak już spóźnionej rodziny R600. Panowie z OCWorkbench sugerują, że partnerzy w Tajwanie dopiero poznają dokładny termin premiery kart. Przewidywania wskazują na maj, który wydaje się być najbardziej prawdopodobnym terminem.

Targi Computex są w czerwcu. Czekanie aż do tego czasu wydaje się posunięciem niemal samobójczym, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę liczbę zapowiadanych na ten czas premier. Plotka dotycząca wypuszczenia produktu Nvidii wskazuje, że firma ta już zdaje sobie sprawę z faktu, że 8800 GTX zostanie pokonany w benchmarkach przez topową R600. Właśnie dlatego Nvidia chce wprowadzić jeszcze szybszą kartę.


Biorąc pod uwagę fakt, że nawet najbardziej wymagające na rynku gry napisane dla Windows VISTA wymuszą krople potu na płycie 8800 GTX, nasuwa się pytanie, jak szybko, jest wystarczająco szybko?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!