Technologie i Firma

Odkryj potencjał open source w biznesie

przeczytasz w 1 min.

18 czerwca w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja Open source w biznesie, podczas której paść mają odpowiedzi na kluczowe pytania zadawane przez dyrektorów firm na temat oprogramowania z otwartymi licencjami.

Czy rozwiązania open source mogą zwiększać potencjał firmy, a jeśli tak to w jaki sposób? O jakich oszczędnościach można mówić w przypadku zamiany komercyjnego oprogramowania na to o otwartym źródle? Czy systemy open source są w stanie zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa? Między innymi na te pytania będzie można poznać odpowiedzi już 18 czerwca.

Za trzy tygodnie w Warszawie odbędzie się pierwsza taka konferencja poświęcona wykorzystaniu rozwiązań open source w biznesie. Taka też będzie jej nazwa. Organizatorzy, którymi są YetiForce i GigaCon oferują darmowy wstęp dyrektorom (CEO, CTO i CIO), specjalistom IT i bezpieczeństwa, ale też entuzjastom – co dla nich wszystkich przygotował?

Przede wszystkim odpowiedzi na kluczowe pytania: o potencjał, bezpieczeństwo, wydajność, oszczędności czy też zalety i wady rozwiązań z otwartymi licencjami. Będą wykłady, prelekcje i prezentacje realizowane nie tylko przez organizatorów, ale też partnerów, którymi są Intalio, Indico, Microsoft, SUSE, Point i EuroLinux.

„Już praktycznie wszystkie firmy na świecie używają programów open source, choć duży odsetek nie jest nawet tego świadomy. Dodatkowo, nawet 80-90% współczesnych aplikacji jest opartych na otwartym kodzie. To właśnie open source jest przestrzenią do innowacji, w tym innowacji sprzyjających rozwojowi biznesu. Aby lepiej wykorzystać możliwości, jakie dają takie programy, firma musi być świadoma ich zalet”.

Tak sprawę przedstawiają organizatorzy i zapraszają 18 czerwca do Hotelu Courtyard w Warszawie. Wszystkie potrzebne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie wydarzenia.

Źródło: YetiForce. Foto: bruce mars/Pexels (CC0)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Wszystko fajnie i w pełni popieram zamysł konferencji.

  Mam tylko jedną szpilkę, mianowicie poproszę autora o wyjaśnienie co ma do OpenSource zdjęcie młodej i zgrabnej kobiety w wieku studenckim, gdy bardziej pasowałoby zdjęcie ESRa czy choćby Linusa Torvaldsa, którzy są ikonami tego ruchu.

  PS. Też lubię oglądać ładne i zgrabne panie, ale najlepiej gdy mają jakiś związek z tematem...
  • avatar
   xxx.514
   2
   Dobra dobra, ale co Microsht robi na spotkaniu o open source? Chcą podpatrzyć, co jeszcze na siłę można wciągnąć w w10 i jak to koncertowo uszkodzić, wciskając użytkownikom, jak bardzo to im potrzebne?