Gry

Oficjalny koniec Games Convention

przeczytasz w 1 min.

Jak informuje dziś serwis videogaming247 jedna z największych światowych imprez branży gier zakończyła właśnie swój żywot. Mowa niestety o najbliższych nam targach Games Convention, które od 2002 roku corocznie odbywały się w Lipsku. Aż do teraz…

Oto bowiem organizator imprezy - Leipziger Messe poinformował, że Games Convention oficjalnie zakończyło swój żywot, a planowana na 20-23 sierpnia 2009 r. kolejna ich odsłona zostaje odwołana.  Nie oznacza to jednak całkowitego zniknięcia europejskich targów branży gier, gdyż zgodnie z komunikatem prasowym na horyzoncie pojawiła się nowa impreza – GamesCom, której  gospodarzem będzie Kolonia i która odbędzie się mniej więcej w tym samym w okresie co wcześniej zapowiadane GC ( 19-23 sierpnia 2009 r.).

Tym samym stało się to, o czym mówiono już w zeszłym roku, gdy Kolonia zaczęła zabiegać o przeniesienie  na jej teren targów Games Convention.  Jak widać nie za bardzo to się udało. I choć odzew przedstawicieli branży , sądząc po licznych wypowiedziach, jest bardzo pozytywny to jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym całym zamieszaniu zapomniano o nas, graczach.

Oficjalną stronę nowej imprezy znajdziecie tutaj.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  lipa.. a tak blisko było...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ale jaja i sobie nie pojade jak co roku na GC.