Smartfony

OnePlus 6 będzie miał wyświetlacz z wcięciem - producent twierdzi, że to dobre rozwiązanie

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy pierwsze oficjalne informacje dotyczące smartfona OnePlus 6. Wyświetlacz z wcięciem może budzić kontrowersje, więcej sympatyków znaleźć powinien fakt, iż nie zabraknie złącza słuchawkowego.

OnePlus znany jest z tego, iż przed premierami swoich smartfonów lubi uchylić rąbka tajemnicy. Nie inaczej dzieje się w przypadku nadchodzącego OnePlus 6. Producent potwierdził pojawiające się od pewnego czasu doniesienia dotyczące wyświetlacza, co najprawdopodobniej nie wszystkim się spodoba.

Można być bowiem pewnym, iż OnePlus 6 będzie miał wyświetlacz z wcięciem w górnej części (tzw. notch). Informację taką przekazał sam Carl Pei, współzałożyciel OnePlus. Oczywiście najczęściej padać będą porównania do iPhone'a X, ale nie jest tajemnicą, że na podobne rozwiązanie zdecydowało się już kilku innych producentów.

Podano nawet, że wcięcie będzie mierzyć tutaj 19,616 mm x 7,687 mm i udostępniono oficjalny render. Carl Pei pokusił się też o krótkie uzasadnienie. Jak stwierdził, tego typu wyświetlacz pozwala na maksymalne zagospodarowanie przedniego panelu i oddanie użytkownikom większej przestrzeni roboczej. Przeprowadzone zostały podobno testy ponad 1000 aplikacji pod kątem kompatybilności, przy oglądaniu materiałów wideo wcięcie będzie maskowane.

OnePlus 6 wyświetlacz z wcięciem

Wzorowania na Apple producent nie ukrywa natomiast w kwestii gestów. Carl Pei przyznał, że zaobserwowanie ich działania na modelu iPhone X pozwoliło przyśpieszyć prace i wdrożyć podobną ideę w OnePlus 6.

„Widzieliśmy implementację gestów na iPhone X i być może musielibyśmy poświecić na ich przygotowanie więcej czasu, gdyby Apple tego nie zrobiło.”

Wzorem Apple nie zdecydowano jednak zrezygnować ze złącza słuchawkowego i to już informacja mogąca znaleźć wielu sympatyków. OnePlus pozostanie jednym z nielicznych producentów, którzy pozostawią ten element w swoim flagowcu.

Źródło: OnePlus, @evleaks

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  4
  Mogliby jeszcze dać na środku wyświetlacza specjalny mini-wyświetlacz, tak aby reklamy zawsze był w centrum. A cała reszta softu niech się dostosuje do takiego widzimisie.....

  Dramat. Oby nigdy nikt nie wpadł na tak "genialny" pomysł, żeby zaimplementować to np w telewizorach.
  • avatar
   Dragonik
   3
   @Po1nter A po co rezygnować z czegoś co jest dobre?
   • avatar
    Po1nter
    -2
    Ten płacz w kwestii złącza jack jest już strasznie nudny.
    • avatar
     Raider0001
     0
     w przypadku Apple odejście od złącza to po prostu oszczędność, w przypadku każdego innego telefonu używanie złącza USB grozi ukręceniem kabla bądź złącza bo to nie mini jack... a jeśli już jesteśmy przy słuchawkach zdalnie połączonych to jeszcze nie ma nic taniego i dobrego
     jest 2018 rok a ja nadal mam wymienny akumulator i mini jack