Smartfony

OnePlus krytykowany za modyfikację oprogramowania OnePlus 5

przeczytasz w 1 min.

OnePlus 5 oszukuje w benchmarkach? Tak sugerują testy, sam producent nie ma sobie jednak nic do zarzucenia.

Pierwsze opinie na temat OnePlus 5 wydają się bardziej podzielone niż można było oczekiwać. Niektórzy są nowym flagowcem delikatnie rozczarowani, inni krytykują producenta nie tylko za to co przygotował, ale również za sposób, w jaki się tym chwali.

Najwięcej emocji budzi chyba sprawa „naciągania” wyników w benchmarkach. Z analiz między innymi XDA Developers wynika, iż drobna modyfikacja oprogramowania sprawia, że podczas trwania pomiarów wydajności OnePlus 5 pracuje na maksymalnych obrotach, inaczej niż przy zwykłych aplikacjach.

OnePlus 5 benchmarki

Dość szybko pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, nic dziwnego, że producent zareagował wydając krótkie oświadczenie. Nie zaprzecza przedstawianym informacjom, twierdzi jednak, że nie jest to powód do krytyki, ponieważ dzięki temu poznać można maksymalną moc urządzenia. Poza tym ma być ona wykorzystywana także w kilku innych przypadkach, na przykład podczas uruchamiania aplikacji (by odpalały się szybciej).

„Ustawiliśmy OnePlus 5 w sposób umożliwiający wykorzystanie wszystkich mocy obliczeniowych podczas wykorzystywania benchmarków, co jest naturalne dla wszystkich urządzeń, a użytkownikom i mediom pozwala poznać ich prawdziwy potencjał potrzeby podczas gier czy rozbudowanych aplikacji. Absolutnie nie podkręcaliśmy procesora i nie stosowaliśmy innych jego modyfikacji.”

Po której stronie sporu się tutaj opowiadacie? Co ciekawe, identyczna dyskusja toczyła się już przy poprzednich flagowcach tego producenta.

Źródło: bgr, xda-developers

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vegasnight9
  21
  W dupie mam benchmarki.
  • avatar
   hudy1994
   2
   tak to jest jak nie ma się o co czepiać, to nawet powietrze przeszkadza
   • avatar
    Damiano1302
    1
    Jeżeli pokazuje swoją moc, to chyba dobrze nie? Szybsze ładowanie gry/sporych aplikacji... Nie widzę problemu.