Aplikacje mobilne

Opera Max - pakiet internetowy nigdy nie był tak duży

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja pozwoli na korzystanie z pakietu nawet do 50% dłużej.

Opera Max aplikacja

Korzystanie z Internetu już dawno stało się dla wielu osób codziennością. Do sieci zaglądamy już nie tylko na komputerach, ale także wielu innych urządzeniach, w tym naturalnie także na bardzo popularnych smartfonach. Opera wpadła na pomysł, jak nam czynność tę uprzyjemnić.

Często zdarza się tak, iż nasz pakiet internetowy dziwnym trafem szybko się kończy. Nie każdy dysponuje nieograniczonymi środkami na jego odnawianie, a więc zawsze mile widziane są sposoby umożliwiające oszczędności. Właśnie takim jest, a przynajmniej ma być wedle zapowiedzi, Opera Max - aplikacja, która pozwoli podobno na korzystanie z pakietu nawet do 50% dłużej.

Opera Max kompresuje wyszukiwane przez użytkownika w sieci treści dzięki czemu pochłaniają one mniej pakietu. Najbardziej odczuwalna różnica wystąpi naturalnie wtedy, kiedy dużo czasu spędza się na przeglądu zdjęć czy oglądaniu materiałów wideo.

"Vine, Instagram czy YouTube — w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół filmów. Filmy potrzebują dużo danych, a to kosztuje. My sprawiamy, że zajmują mniej miejsca: zamiast 10 MB wystarczą 3 MB. Dla Ciebie to oznacza, że możesz obejrzeć więcej filmów i będą one szybciej wczytywane." - chwalą się twórcy aplikacji

Twórcy zapewniają, że jednocześnie nie da się zauważyć znacznie gorszej jakości kompresowanych materiałów. Różnice mogą być minimalne, ale przełożą się na możliwość dłuższego cieszenia się pakietem. Opera Max kontrolować ma też zainstalowane na smartfonie inne aplikacje pod kątem tego, czy przypadkiem nie zabierają one transferu.

Ciekawostką jest to, iż w każdej chwili można będzie sprawdzić ile transferu udało się dzięki aplikacji Opera Max oszczędzić.


W tej chwili Opera Max dostępna jest w Europie w wersji beta, ale wedle zapowiedzi już wkrótce doczekamy się pełnej wersji. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play i jest darmowa. Warto jednak pamiętać, że do działania wymaga Androida w wersji 4.0 lub nowszej.Źródło: play.google, opera, news.en.softonic

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  abukiewicz
  3
  Ogólnie to ciężko będzie skompresować filmiki i zdjęcia... zwłaszcza o 70% jak jest podane w artykule. Zdjęcia oraz filmy są wrzucane do internetu już skompresowane wiec jedyna możliwość jaką widzę to obniżyć jakoś multimediów
  • avatar
   piccardo
   2
   Jeżeli ta aplikacja sprawi cud że każda jedna otwarta karta do której powrócę nie załaduje się na nowo to biorę w ciemno... Filmiki mi wiszą ale bolączka jest czytanie czegoś a raczej próba czytania/przeglądania czegokolwiek w kilku kartach bo powrót na tę wczytana powoduje ponowne jej załadowanie... IDIOTYZM!
   • avatar
    steelek
    0
    Przeciez kompresja danych to standard w mobilnych sieciach. Takie orange np celowo zmniejsza jakosc obrazkow z pakietu argumentujac to tym, zeby nie narazac ludzi na wysokie koszta uzywania internetu.