Oprogramowanie

Opera reaguje na świetną reklamę Chrome

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Świetna reklama przeglądarki Google oczarowała nie tylko naszą redakcję, ale co do jej wysokiej jakości wyjątkowo zgodni byli także czytelnicy.

Opera, która wraz z Chrome rywalizuje o miano absolutnie najszybszej z najszybszych również postawiła na reklamę z pomysłem, choć w tym konkretnym wypadku miejsce niesamowitych efektów, statystyk i naukowych doświadczeń zastąpił pospolity pastisz. Nie znaczy to jednak, że taka reklama jest gorsza - wystarczy przypomnieć świetną, humorystyczną kampanię sieci Plus GSM z kabaretem Mumio.

Marketingowcy Opery skupili się na tematyce ziemniaka, choć z nieco innej strony. Programiści sugerują bowiem, że przygotowanie gotowego ziemniaka (jednego z głównych bohaterów reklamy Chrome) trwa 19 minut. Otwarcie strony za pośrednictwem przeglądarki Opery Software - ułamek sekundy. Obejrzyjcie zresztą sami.

Udany, złośliwy przytyk, dobra reklama, kiepska reklama, a może Google nie powinno sobie zawracać głowy tak drobnymi zaczepkami, jak sądzicie?

Źródło: YouTube

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dla mnie ta reklama jest żałosna :E
 • avatar
  Zwykła parodia, nie ma się czym ani zachwycać, ani przejmować.
 • avatar
  Takie o..
 • avatar
  Opera zrobiła jedną z najmądrzejszych reklam.

  W sposób dyskretny wyśmiała Google.

  Google w teście z ziemniakiem wczytywało stronę z dysku twardego i dlatego była szybsza niż ziemniak. Gdyby było inaczej najprawdopodobniej okazałaby się wolniejsza.

  Opera wykorzystała ten fakt i postanowiła nieco ośmieszyć Google, aczkolwiek w sposób nie chamski. Opera pokazała, że wczytując z sieci jest szybsza od ziemniaka, który jest szybszy niż Chrome pobierający z sieci.

  Wnioski:

  Opera > Ziemniak > Chrome

  A tak poważnie. Reklama Google bardzo mi się podobała. Osobiście nie zauważyłem jednak, że strony były ładowane z dysku. Gdy o tym przeczytałem pozostał niesmak. Szkoda, że Google od razu nie zamieściło wyjaśnień do filmiku. Wtedy nic bym do nich nie miał. Myśleli, że użytkownicy nie zauważą. Tutaj dla nich minus, a nawet dwa. Jeden za brak natychmiastowych adnotacji do reklamy a drugi za to, że podchodzą do użytkowników nie poważnie myśląc, że ucieknie im powyższy fakt.

  A co do reklamy Opery, to bardzo mądrze postanowili sobie zakpić z Google. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że zabawę uczynili sobie z reklamy, a nie z ostatnich informacji dotyczących zbierania danych przez Google.
 • avatar
  Mi i tak się najbardziej podobała reklama vodafone z domino :D
 • avatar
  Reklama reklamom, ale muszę przyznać ze Opera jest na teraz najlepsza przeglądarką. Używam firefoxa tylko dlatego ze ma kilka niezbędnych dla mnie wtyczek (np. adblock). Do chrome pomimo kilku prób podejścia jakoś nie zadowoliła i nie przekonała mnie
 • avatar
  ściągnij sobie gotowy filtr urlfiter.ini i wklej do katalogu usera Opery i masz adblocka jak w FF
 • avatar
  ocb?
  przecież operka ma adblocka :
  http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/internet/651-filtr-reklam-do-opery.html :)
 • avatar
  Aby stworzyć dobra parodię nie wystarczy dwóch debili :P Choć pomysły z gotowaniem ziemniaka i turbiną niezłe.
 • avatar
  Żałosne... Z Google Inc. nie da się walczyć widelcem :P
 • avatar
  Zrobione z jajem :)
 • avatar
  Czy Wy też widzicie to nawiązanie do Monty Pythona? Jak zobaczyłem walkę na ryby, to od razu wpadło mi to do głowy.
 • avatar
  Opera Sropera ostatnio po 2 lub 3 latach spróbowałem zainstalować super szybką Operę i co to samo co 2 lata czy 3 temu te coś jak zwykle ma problemy z otwieraniem stron i kompatybilnością. Dlaczego "gniot" (jak mówią niektórzy) IE otwiera wszystkie strony i skrypty bez problemu i bez instalowania super dodatków a super szybka Opera ma problemy ze stronami? (bo kolesie od opery są ze specyficznego kraju i specyficznie rozumują jak ich super przeglądarka czegoś nie otwiera to znaczy że strona jest do d**y a nie przeglądarka - zmieńcie strony albo ich nie otwierajcie) btw. nawet w moim HTC opera chodzi jak ślimak a IE pomyka jak miło) a na codzień używam Chrome:P
 • avatar
  dobre, fajna riposta dla chroma