Oprogramowanie

Opera reaguje na świetną reklamę Chrome

przeczytasz w 1 min.

Świetna reklama przeglądarki Google oczarowała nie tylko naszą redakcję, ale co do jej wysokiej jakości wyjątkowo zgodni byli także czytelnicy.

Opera, która wraz z Chrome rywalizuje o miano absolutnie najszybszej z najszybszych również postawiła na reklamę z pomysłem, choć w tym konkretnym wypadku miejsce niesamowitych efektów, statystyk i naukowych doświadczeń zastąpił pospolity pastisz. Nie znaczy to jednak, że taka reklama jest gorsza - wystarczy przypomnieć świetną, humorystyczną kampanię sieci Plus GSM z kabaretem Mumio.

Marketingowcy Opery skupili się na tematyce ziemniaka, choć z nieco innej strony. Programiści sugerują bowiem, że przygotowanie gotowego ziemniaka (jednego z głównych bohaterów reklamy Chrome) trwa 19 minut. Otwarcie strony za pośrednictwem przeglądarki Opery Software - ułamek sekundy. Obejrzyjcie zresztą sami.

Udany, złośliwy przytyk, dobra reklama, kiepska reklama, a może Google nie powinno sobie zawracać głowy tak drobnymi zaczepkami, jak sądzicie?

Źródło: YouTube

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dla mnie ta reklama jest żałosna :E
  • avatar
   jogurt12
   0
   Zwykła parodia, nie ma się czym ani zachwycać, ani przejmować.
   • avatar
    Gasek
    0
    Takie o..
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Opera zrobiła jedną z najmądrzejszych reklam.

     W sposób dyskretny wyśmiała Google.

     Google w teście z ziemniakiem wczytywało stronę z dysku twardego i dlatego była szybsza niż ziemniak. Gdyby było inaczej najprawdopodobniej okazałaby się wolniejsza.

     Opera wykorzystała ten fakt i postanowiła nieco ośmieszyć Google, aczkolwiek w sposób nie chamski. Opera pokazała, że wczytując z sieci jest szybsza od ziemniaka, który jest szybszy niż Chrome pobierający z sieci.

     Wnioski:

     Opera > Ziemniak > Chrome

     A tak poważnie. Reklama Google bardzo mi się podobała. Osobiście nie zauważyłem jednak, że strony były ładowane z dysku. Gdy o tym przeczytałem pozostał niesmak. Szkoda, że Google od razu nie zamieściło wyjaśnień do filmiku. Wtedy nic bym do nich nie miał. Myśleli, że użytkownicy nie zauważą. Tutaj dla nich minus, a nawet dwa. Jeden za brak natychmiastowych adnotacji do reklamy a drugi za to, że podchodzą do użytkowników nie poważnie myśląc, że ucieknie im powyższy fakt.

     A co do reklamy Opery, to bardzo mądrze postanowili sobie zakpić z Google. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że zabawę uczynili sobie z reklamy, a nie z ostatnich informacji dotyczących zbierania danych przez Google.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Mi i tak się najbardziej podobała reklama vodafone z domino :D
      • avatar
       Artik
       0
       Reklama reklamom, ale muszę przyznać ze Opera jest na teraz najlepsza przeglądarką. Używam firefoxa tylko dlatego ze ma kilka niezbędnych dla mnie wtyczek (np. adblock). Do chrome pomimo kilku prób podejścia jakoś nie zadowoliła i nie przekonała mnie
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ściągnij sobie gotowy filtr urlfiter.ini i wklej do katalogu usera Opery i masz adblocka jak w FF
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ocb?
         przecież operka ma adblocka :
         http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/internet/651-filtr-reklam-do-opery.html :)
         • avatar
          Warmonger
          0
          Aby stworzyć dobra parodię nie wystarczy dwóch debili :P Choć pomysły z gotowaniem ziemniaka i turbiną niezłe.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Żałosne... Z Google Inc. nie da się walczyć widelcem :P
           • avatar
            Spikeblade
            0
            Zrobione z jajem :)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Czy Wy też widzicie to nawiązanie do Monty Pythona? Jak zobaczyłem walkę na ryby, to od razu wpadło mi to do głowy.
             • avatar
              MaNiAc
              0
              Opera Sropera ostatnio po 2 lub 3 latach spróbowałem zainstalować super szybką Operę i co to samo co 2 lata czy 3 temu te coś jak zwykle ma problemy z otwieraniem stron i kompatybilnością. Dlaczego "gniot" (jak mówią niektórzy) IE otwiera wszystkie strony i skrypty bez problemu i bez instalowania super dodatków a super szybka Opera ma problemy ze stronami? (bo kolesie od opery są ze specyficznego kraju i specyficznie rozumują jak ich super przeglądarka czegoś nie otwiera to znaczy że strona jest do d**y a nie przeglądarka - zmieńcie strony albo ich nie otwierajcie) btw. nawet w moim HTC opera chodzi jak ślimak a IE pomyka jak miło) a na codzień używam Chrome:P
              • avatar
               racedriver
               0
               dobre, fajna riposta dla chroma