Przeglądarki WWW

Masz zawsze dużo otwartych kart? Opera 67 to coś dla ciebie

przeczytasz w 2 min.

Opera 67 to najnowsza wersja przeglądarki, która cieszy się dużą popularnością ze względu na nienaganną estetykę, szeroką funkcjonalność i dbałość autorów o bezpieczeństwo użytkowników. Zobacz, jakie nowinki i zmiany przygotowano na potrzeby tego wydania.

Sprawdź najnowszą wersję przeglądarki Opera: Opera R5

Opera to przeglądarka, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale też zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z Internetu. Zawiera wiele funkcji, których trudno szukać u konkurencji, a które uprzyjemniają codzienne czynności w sieci.

Na dobre otwarcie nowego roku autorzy przygotowali kolejne „odrodzenie”: R2020. Po adblockerze, VPN-ie, zwiększonej personalizacji i komunikatorach w pasku bocznym (Reborn 1), usprawnionej synchronizacji ze smartfonem (Reborn 2) oraz wsparciu dla Web 3 (Reborn 3), nadszedł czas, by zrobić porządek z kartami i napędzić produktywność. I owocem tych prac jest Opera 67.

Pobierz najnowszą wersję przeglądarki Opera (download):

Pobierz Opera

Opera 67 sprawia, że zarządzanie kartami to czysta przyjemność

Wprowadzenie zakładek do przeglądarek internetowych było niemałą rewolucją, ale czy da się jakoś udoskonalić to rozwiązanie? Opera 67 to dowód na to, że tak. Autorzy przeglądarki wzięli sobie za cel usprawnienie pracy na wielu kartach (a nawet oknach) równocześnie.

Na potrzeby wersji 67 twórcy Opery przygotowali kilka rozwiązań ułatwiających zarządzanie kartami. Najważniejszym z nich są „Obszary robocze” – to narzędzie pozwalające grupować karty według kategorii: na przykład praca, projekty życiowe czy rozrywka. Można stworzyć maksymalnie pięć takich obszarów, nadać im nazwę i przypisać symbolizującą ich zawartość ikonę. 

Opera Workspace

Tak utworzone obszary znajdziemy później na pasku bocznym (od samej góry) – można się łatwo przełączać, gdy skończymy jedne zadania i będziemy chcieli zająć się innymi

Nie tak dawno temu w Operze pojawiła się szybka wyszukiwarka: wystarczy kliknąć Alt+Spacja, by znaleźć coś w Internecie bez konieczności opuszczania aktywnej strony czy otwierania nowej karty. Teraz dochodzi do tego skrót Ctrl+Spacja, pomagający odnaleźć interesującą nas kartę (co może się przydać, gdy mamy ich otwartych tak wiele, że niewidoczne są ich tytuły).

Warto też wspomnieć o małym, ale przydatnym narzędziu. Otóż Opera 67 podświetli zduplikowane karty, co pozwoli szybko się ich pozbyć. Z kolei po wciśnięciu skrótu Ctrl+Tab naszym oczom ukaże się ładny panel do przełączania się pomiędzy kartami w przeglądarce. 

Zostawmy już karty – Opera 67 ma też inne ciekawe nowości

Wśród innych nowinek w Operze 67 odnajdujemy menu konfiguracyjne panelu bocznego. Dzięki niemu można szybko dodawać, edytować lub usuwać jego te i inne elementy. Warto przypomnieć w tym miejscu, że z poziomu tego panelu możemy przeglądać okna komunikatorów, historię przeglądania czy zbiór zakładek bez opuszczania aktywnej strony.

Do panelu bocznego łatwo przypniemy teraz także rozszerzenia, takie jak Tłumacz Google. Ikony zainstalowanych dodatków pojawią się w dolnej części tego elementu. Kolejne usprawnienia dotyczą wyodrębniania okienka z odtwarzaczem wideo: pojawiły się w nim dodatkowe elementy sterujące.

Wreszcie – Opera 67 to także poprawki związane z bezpieczeństwem. Przede wszystkim została dodana obsługa rozwiązania DNS over HTTPS (DoH), zapobiegające przechwytywaniu danych za pomocą ataków typu man-in-the-middle. 


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach Opery:

 • ułatwione przywracanie ostatnio zamkniętej strony (z panelu bocznego)
 • możliwość podglądu szczegółów narzędzi szpiegowskich
 • przeprojektowany pasek adresu (z logo stron)
 • podręczny panel zakładek (w menu bocznym)
 • automatyczne blokowanie elementów śledzących aktywność w sieci
 • możliwość zapisywania stron do plików w formacie PDF
 • ulepszony tryb prywatny
 • obsługa Internetu 3.0
 • wbudowany portfel kryptowalut

Zobacz inne przeglądarki: Firefox | Chrome | Vivaldi | Chromium

Źródło: Opera Software

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  2
  Np. w Chrom wkurza mnie funkcja oszczędzania pamięci - wywalanie nieaktywnych kart z pamięci.
  Przez co np. gdy usypiam komputer, chce wrócić na daną stronę/kartę następnego dnia albo po kilku godzinach (po pracy), strona zaczyna ładować się od nowa.... Czasami bywa tak, że pozostawione treści zostały skasowane, przez co nie nie można do nich wrócić, bo już ich na stronie nie ma.
  • avatar
   Draghmar
   1
   A Mozilla jakiś czas temu podjęła decyzję o usunięciu takiej funkcjonalności...także żadna to nowość. ;) Szczególnie, że dodatek z grupowaniem kart na szczęście dość szybko się pojawił. :P
   • avatar
    Gromowładny
    0
    Testowane, sprawdzone i rekomendowane :P