Technologie i Firma

Oto dlaczego roboty zastąpią ludzi w sortowniach paczek

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Może nie wszystkich, ale część na pewno. Nawet zespół najlepszych magazynierów nie jest bowiem osiągnąć takiej perfekcji jak roboty.

Wiele mówi się o wyższości robotów nad ludźmi w powtarzalnych czynnościach niewymagających kreatywnego myślenia, a jedynie wykonywania jasno przekazanych poleceń. Rzadko jednak ma się okazję faktycznie to zobaczyć. Zatem skoro już możemy, to spójrzmy.

Podobnie jak w niektórych sortowaniach Amazon, tak też w tym magazynie chińskiej firmy kurierskiej ludzie otrzymali do pomocy roboty, które pomagają im w sortowaniu paczek. Te pomarańczowe maleństwa mają wbudowane skanery, dzięki którym odczytują adres dostawy i przenoszą pakunki w odpowiednie miejsca. Pomyłki są praktycznie niemożliwe.

Zastąpienie części pracowników robotami – jak informuje firma – przekłada się na oszczędności na poziomie 70 proc. Te maszyny nie tylko działają sprawniej, ale też mogą wykonywać swoje zadanie w trybie 24/7 (gdy zabraknie im energii, same podładują swoje akumulatory). 

Jak sprawdza się współpraca ludzi z robotami w tym chińskim magazynie? Doskonale. Każdego dnia zespół jest w stanie posortować nawet 200 tysięcy paczek. Oto jak to wygląda:

Źródło: People’s Daily

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  secior1989
  5
  Ludzie beda te roboty naprawiac:), Kolko sie zapetla:)
 • avatar
  patol1984
  1
  Robotami nie ma co się przejmować, póki nie ma porządnej SI to roboty bez człowieka nie podołają i zawsze będzie potrzebny żywy pracownik. Gorzej jak już dojdą do sztucznej inteligencji, wtedy można zacząć się bać o swoje stanowisko ;P
 • avatar
  mgkiler
  1
  Ale jak te roboty zrzucają paczki w dół do magazynu to...
  masakra.

  I weź teraz wyślij w paczce np aparat fotograficzny.

  Strach.

 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ciekawi mnie co się dzieje jak jakaś paczka spadnie z wózka
 • avatar
  darioz
  -2
  Zniszczyć je wszystkie!!!
 • avatar
  PIRAT_PL
  -6
  Zredukują stanowiska w większości firm a ciekawe skąd ludzie będą brali wypłaty bo jeszcze trochę a wszystkie firmy będą w większości zautomatyzowane
 • avatar
  tuna007
  0
  powinni zamienic tego lysego na robota