Internet

Oto gdzie przesiaduje najwięcej Polaków

przeczytasz w 1 min.

Jaka jest najpopularniejsza platforma społecznościowa w Polsce? A na której polscy internauci tracą najwięcej godzin w trakcie miesiąca?

Ponad 21,5 miliona Polaków przynajmniej raz w miesiącu loguje się na Facebooku – to więcej niż 4 na 5 użytkowników Internetu w naszym kraju. W sierpniu każdy z nich spędził na portalu średnio 7 godzin, 16 minut i 39 sekund. To bezapelacyjnie najpopularniejsza platforma społecznościowa w Polsce.

To jeden z wyników badania Gemius/PBI i serwisu Wirtualnemedia.pl. Jednak choć akurat tego można było się spodziewać, dla wielu osób niespodzianką może się okazać drugie miejsce (pod względem średniego czasu korzystania) platformy Fotka – uśredniając, każdy z jej niespełna 480 tysięcy użytkowników spędził na niej w sierpniu 4 godziny i kwadrans. 

Fotka jednak znajduje się na odległym, dwunastym miejscu pod względem liczby użytkowników. Na podium (oprócz Facebooka) znajdują się natomiast mające tego samego właściciela Messenger (10,9 miliona) i Instagram (4,8 miliona). Użytkownicy tego ostatniego wpadali jednak tylko na chwilę – średnio 24 minuty i 27 sekund.

Ważnymi platformami społecznościowymi w naszym kraju są też Twitter i WhatsApp (ze względu na liczbę użytkowników), Wykop i GG (ze względu na spędzony czas) oraz, jak się okazuje – nadal żywe, NK (ze względu na liczbę odsłon). Tak prezentuje się zestawienie:

social sierpień 2017
Wirtualnemedia.pl

Jeśli chodzi, o to komu urosło, a komu spadło, to na plusie są: Facebook (ma więcej użytkowników, którzy jednak średnio spędzają w serwisie mniej czasu), Instagram (którego użytkownicy przesiadują teraz dłużej nad zdjęciami), Wykop (który zyskał sporo aktywnych użytkowników) i Pinterest. Fotka, Ask i GG z kolei przyciągają mniej użytkowników, ale na dłużej.

Dodajmy, że Facebook jest liderem zarówno na komputerach (tak skorzystało z niego 17,3 miliona użytkowników), jak i na smartfonach i tabletach (13,25 mln). Messenger, WhatsApp i Snapchat tymczasem notują wyniki wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Z pozostałych usług (niewiele, ale jednak) częściej Polacy korzystali na pecetach.

Źródło: Wirtualnemedia.pl. Ilustracja: LoboStudioHamburg/Pixabay (CC0)

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q2hvY2hsaWs8
  6
  To GG jeszcze ktoś używa?
  • avatar
   NewUnnamedUser
   3
   Ja też używam GG. Możliwe że troszkę z sentymentu, ale troszkę osób tam przesiaduje, głównie "stare" koleżanki i te nowsze też. Lubię GG, bo jest mniej oficjalne od wszędobylskiego Fejszbuka, co akurat jest sporym plusem.
   • avatar
    Akatzuky
    1
    A gdzie dzikiemurzynki.pl ?
    • avatar
     yamata
     1
     Ponury wniosek jest taki, że ludzkość to jednak zwierzę stadne. Czyli w gruncie rzeczy nie powinniśmy się obrażać za porównaniem do stada. I to raczej nie jednorożców... ;)
     • avatar
      Vendeur
      -6
      Nie znam nikogo, kto by używał GG, a tym bardziej NK... Ten ranking to jakiś pic na wodę albo czyjeś pobożne życzenia.
      • avatar
       Betn5
       0
       W domu :D