Konsole do gier

Oto PlayStation 5 - wersja deweloperska na zdjęciu

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Trudno zaprzeczać, że konsole nowej generacji zaczynają wzbudzać coraz większe emocje, a informacji na ich temat szybko przybywa. Tym razem pojawił się naprawdę łakomy kąsek, pierwsze wyraźne zdjęcie prezentujące PlayStation 5.

Dev Kit PlayStation 5 na zdjęciu

Pojawiały się już grafiki z wniosków patentowych, na podstawie których można było wyobrażać sobie wygląd nadchodzącej konsoli Sony. Po sieci krążyło nawet zdjęcie, ale jego jakość pozostawiała naprawdę wiele do życzenia. Tym razem nie można narzekać. W sieci pojawiło się wyraźne zdjęcie prezentujące Dev Kit, czyli deweloperską wersję konsoli PlayStation 5.

Chociaż nikt nie przyznaje się do wykonania zdjęcia, wszystko wskazuje na to, że jest ono autentyczne i właśnie tak w tej chwili prezentuje się omawiana konsola. Potwierdzają to bowiem dziennikarze, co do wiarygodności których trudno mieć zastrzeżenia.

Mamy tutaj do czynienia z potwierdzeniem wcześniejszych doniesień. W oczy rzuca się nie tylko obudowa w kształcie litery V, ale także duże otwory wentylacyjne. Na przednim panelu ulokowano napęd Blu-ray, kilka portów oraz niewielki wyświetlacz. Nie jest to projekt, który spotyka się z nadmiarem pozytywnych komentarzy, ale trzeba pamiętać, że finalna wersja konsoli nie musi pod względem designu w pełni odpowiadać tej deweloperskiej.

Jeśli chodzi o wnętrze to spodziewać trzeba się miedzy innymi dużo wydajniejszego procesora i superszybkiego dysku SSD, który być może przygotuje Samsung.

Dev Kit PS 5 źródłem informacji na temat Demon's Souls Remake

Wspomniany wyświetlacz jest w omawianym kontekście istotny z jeszcze jednego powodu. Na zdjęciu uchwycono moment, w którym na wyświetlaczu znajdowały się informacje na temat gry Demon's Souls Remake. Zaskoczenie? Nie do końca. Pojawiały się już plotki, iż trwają prace nad tym tytułem. Zajmować ma się nimi Bluepoint Games.

Kiedy premiera PlayStation 5?

To pytanie, na które nie znamy jeszcze dokładnej odpowiedzi. Sony zdecydowało się jednak uchylić ostatnio rąbka tajemnicy potwierdzając, że premiera konsoli odbędzie się w okresie świątecznym 2020 roku. Wedle ostatnich, nieoficjalnych informacji konsola ma zadebiutować 20 listopada przyszłego roku.

Źrodło: twitter - Tom Warren

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jak stare dobre V/H/S y ^^
 • avatar
  I nie będzie tak wyglądać, przykładowo na tym samym zdjęciu w prawym górnym rogu, to piękne metalowe pudło z napędem, portami usb i przyciskami różnymi to dev kit ps4 :)
 • avatar
  Widziałem bardzo dużó magnetowidów i odtwrzaczy VHS ale zupełnie nigdy takiego jak sugeruje autor w tutule
 • avatar
  devkity zawsze sa "inne" a sam wyglad konsoli ps5 jest dosc mocno strzezony, choc blizej premiery czyli gdzies za rok, bedzie cos wiecej widac i slychac ;)
 • avatar
  "Dev Kit PS 5 źródłem informacji na temat Demon's Souls Remake". Nnnnno nie, doczytać proponuję ze zrozumieniem...
 • avatar
  Wygląd jest ważny, lecz użyteczność jest ważniejsza. Więc jeżeli ten wygląd ma zapewnić cichość pracy konsoli, to jestem za.
 • avatar
  Nic tylko wsadzić w nową teslę i grać w cyberpunka :)
 • avatar
  I jeszcze obok devkit ps4 :)
 • avatar
  Wygląda jak połączenie Pathosa z Levinsonem ;-) :-D
 • avatar
  Sony to badziew - Nie ma jak Atari 2600 :)) .............................................żartowałem :)
 • avatar
  Jak będzie biała to będzie fajną ozdobą niejednego salonu :)
 • avatar
  no cóż, piękne to nie jest. ale widzę potencjał w dobrym chłodzeniu, przynajmniej po dziurach w obudowie. ale jak wygląda wentylacja, a kto ich tam wie :) pewnie dopiero po premierze się dowiemy jak fixit to rozbierze i wyda ocenę na naprawialność :) choć w konsolach jest ona niemal zerowa z powodu panicznego DRM.