Gry

Overwatch balansowany jest na PC i konsolach oddzielnie

przeczytasz w 1 min.

Overwatch na każdej platformie wyglądać, a zwłaszcza działać, ma doskonale.

Overwatch

Overwatch przez dłuższy czas jawiło się jako produkcja na wyłączność PC. Ostatecznie jednak zdecydowano się także na wersje konsolowe. Producent obiecuje, że finalnie wszyscy będą z takiego obrotu spraw zadowoleni.

Jeff Kaplan ze studia Blizzard zapewnił ostatnio, iż cały zespół z szacunkiem podchodzi zarówno do korzystających z PC jak i konsol PlayStation 4Xbox One. Gra na każdej platformie wyglądać, a zwłaszcza działać, ma doskonale. W związku z tym zdecydowano się osobno zbalansować wersję PC i te konsolowe.

„Balans rozgrywki na PC i konsolach będzie całkowicie odmienny. Pomiędzy wersjami konsolowymi różnic nie będzie, ponieważ tu równowaga nie wymusza modyfikacji. Nie chcemy jednak aby wersje konsolowe cierpiały poprzez balans wersji PC. Oczywiście dotyczy to także odwrotnej sytuacji.”

Pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście tak będzie. Premiera gry planowana jest na 24 maja.


Źródło: youtube - Overwatch PL, vg247

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hezen
  1
  I tak na PC będzie wyglądać jak kupa przez konsole.
  @Snack3rS7X po co pytać eksperta, który i tak nic nie wymyśli bo co można powiedzieć o maślanym maśle? ;)
  • avatar
   mgkiler
   1
   A co jak na konsoli ktoś podłączy myszkę?

   I po balansie...
   • avatar
    Snack3rS7X
    0
    Drodzy koledzy! Dzięki serdeczne za wyprowadzenie mnie z błędu ws balansu rozgrywki w grze Overwatch.

    Nawet dostrzegam swój błąd w rozumowaniu. Mianowicie

    Najpierw przeczytałem to:

    "Gra na każdej platformie wyglądać, a zwłaszcza działać, ma doskonale."

    Z czego wyłuskałem "WYGLĄDAĆ" oraz "DZIAŁAĆ"

    A potem przeczytałem to:

    "W związku z tym zdecydowano się osobno zbalansować wersję PC i te konsolowe."

    Zasugerowałem się zwłaszcza tym "w związku z tym" oraz "osobno zbalansować", dlatego łącząc wątki wyszło tylko że myślałem o grafice w kwestii balansu

    Potem przeczytałem wypowiedź:


    „Balans rozgrywki na PC i konsolach będzie całkowicie odmienny. Pomiędzy wersjami konsolowymi różnic nie będzie, ponieważ tu równowaga nie wymusza modyfikacji. Nie chcemy jednak aby wersje konsolowe cierpiały poprzez balans wersji PC. Oczywiście dotyczy to także odwrotnej sytuacji.”

    Połączyłem po raz kolejny wszystkie wątki, myśląc o grafice w kwestii balansu a pisząc o rozgrywce, być może myśl o odmiennej grafice na obu platformach skłoniła mnie do myślenia o balansie w międzyplatformowym multiplayerze?

    Jednak nadal nie rozumiem, na czym miałoby polegać odrębne balansowanie w kwestiach grafiki tytułu na dwóch platformach co sugerują dwa pierwsze zdania, które zacytowałem i które są logicznie powiązane dzięki wyrażeniu "w związku z tym" ?
    • avatar
     Snack3rS7X
     -1
     "Nie chcemy jednak aby wersje konsolowe cierpiały poprzez balans wersji PC. Oczywiście dotyczy to także odwrotnej sytuacji.” Proszę eksperta o wytłumaczenie tego bełkotu...
     • avatar
      Snack3rS7X
      -1
      A tak szczerze to być może zasugerowałem się zbalansowaniem grafiki na platformach i tak mi się jakoś skojarzyło ze zbalansowaniem rozgrywki w multiplayerze międzyplatformowym
      • avatar
       Snack3rS7X
       -1
       A taki off-top wiecie koledzy o co może chodzić? Po wciśnięciu klawisza strzałki w prawo na klawiaturze kilka razy, komputer się sam wyłącza, co może być tego przyczyną? Wydaje mi się że to jakiś problem hardware'owy(chociaż gdyby to był hardware to raczej bym miał tak od nowości...) ale żeby wykluczyć przyczynę software'u musiałbym to jeszcze sprawdzić na jakimś Linuxie, mój laptop to Asus UX303LA problem pojawia się od jakiegoś czasu, bynajmniej nie od nowości, jest to trochę irytujące przy edycji tekstu, dopiero niedawno odkryłem ten objaw, nie aktualizowałem jeszcze BIOSU/UEFI
       • avatar
        Pafun
        0
        Ogólnie problem dla mnie jest w tym, że ta gra na PC'ta kosztuje ponad 200 zł., a to jest chyba jednak stanowczo za dużo.