Konsole do gier

Panasonic wchodzi na rynek konsol do gier

przeczytasz w 1 min.

Panasonic zapowiada wielki powrót do branży elektronicznej rozrywki. Ma się to stać za sprawą przenośnej konsoli Jungle. Czy będzie ona w stanie powalczyć z PSP i Nintendo DS?

Konsola Jungle skierowana jest do miłośników wieloosobowych gier sieciowych z największym naciskiem na króla gatunku, a więc MMORPG. Wiele osób właśnie ze względu na gry z tej kategorii rezygnuje z konsol i pozostaje przy pecetach. Panasonic ma to na uwadze i za pomocą Jungle chce umożliwić zabawę z grami Massive Multiplayer Online gdziekolwiek jesteśmy. Czy to dobry pomysł? Czytając komentarze w sieci, niewiele osób widzi przyszłość dla tego urządzenia, a to głównie od użytkowników zależy czy nowy produkt odniesie sukces.

 Warto przeczytać:
 

Jak dotąd, Panasonic nie podał oficjalnej specyfikacji urządzenia, ale pojawiło się już kilka szczegółów na ten temat. Konsola, poza zwykłymi przyciskami,będzie miała także d-pad, pełną klawiaturę QWERTY oraz, co interesujące, touchpada. Zajrzyjmy jednak do środka. Jungle wyposażone będzie w Wi-Fi, a obsługa 3G również jest bardzo prawdopodobna. O łączność zatem raczej możemy być spokojni. Kolejną ciekawą, lecz niepewną informacją jest to, jakoby zainstalowanym w handheldzie systemem operacyjnym miał być Linux.

Czy będzie można mówić o bezpośredniej walce firmy Panasonic z Sony i Nintendo na rynku sprzętu do gier? Platforma Jungle jest przecież skierowana do jednej, wybranej grupy odbiorców, kiedy to zarówno PSP, jak i DS mają w swojej ofercie gry z niemal każdego gatunku. Biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie gatunkiem MMO, można się spodziewać, że Jungle może znaleźć całkiem sporo nabywców.Źródło: VG247.com, engadget.com

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bezlerg
  0
  Konsola? Z klawiaturą QWERTY? Średnio widzę przyjemność przy graniu na malutkiej klawiaturze...
  • avatar
   Otheim
   0
   Fajna zabawka, tylko jest jedno ale. Ten Handheld nie znajdzie się raczej wśród dzieciaków lubujących się grać MMO które są na linuxie. No chyba że będą używać Wine, Play On Linux. Ciekawi mnie rozdzielczość obrazu na tym urządzeniu jakie się da wycisnąć. :)
   • avatar
    Willing.pl
    0
    Jestem ciekaw jak wypada na tle mało znanych linuksowych konsol do gier takich jak gp2x wiz/caanoo czy OpenPandora.
    • avatar
     deseczka
     0
     już jestem pewny że to będzie niewypał...
     • avatar
      0
      Fajne to, ale ciekawe ile będzie kosztować