Ciekawostki

Państwo nie może dyktować TP cen

z dnia
Jakub | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Unia Europejska zdyscyplinowała polski Urząd Komunikacji Elektronicznej za jego politykę w stosunku do Telekomunikacji Polskiej.

Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE są zgodni - urząd łamał przepisy wspólnotowego prawa telekomunikacyjnego. Począwszy od 2007 roku wpływał bowiem na cenniki Telekomunikacji Polskiej w zakresie usług związanych z dostępem do internetu. Punktem spornym była opłata za utrzymanie łącza - wyższa, niż w  przypadku takiego samego łącza używanego tylko do linii telefonicznej. - czytamy w Forsalu.

UKE swoje decyzje argumentował tym, że chciał walczyć z tendencjami monopolistycznymi, a tym samym umożliwić Polakom powszechniejszy dostęp do internetu. Doprowadziło to nawet do absurdalnej sytuacji, w której Telekomunikacja Polska musiała konsultować z urzędem zmiany w swoich cennikach.

Unia uznała takie działania za bezprawne i zmusiła UKE do zaprzestania wszystkich działań ograniczających swobodę przedsiębiorczości TP.

Źródło: Forsal

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Self Ignition
  przynajmniej nie zasądzili odszkodowania na rzecz TP :) Działania może i były bezprawne ale przynajmniej wywołały ruch na rynku
 • avatar
  belker
  no w końcu się odczepili :P choć mogliby jeszcze trochę pomieszczać bo z batalii TP vs UKE korzystają konsumenci :) ceny lecą w dół a prędkości rosną, jeszcze tylko czekać na ADSL3 :)
 • avatar
  Konto usunięte
  no i znow unia miesza sie w nie swoje interesy, a dlaczego po tp to france telecom inaczej nie spojrzeli by w ogole w ta strone swiata a gdyby nie uke to tpsa dalej raczylaby ludzi 512Kb i twierdzila ze to lacze szerokopasmowe. niech sie zajma soba a walke z naszymi monopolistami zostawia nam. stocznie to zamknac kazali bez powodu a teraz jak sie france telecom poskarzyl ze nie moze doic polakow to znow mamy reakcje ue.
 • avatar
  peterek
  Biedna ta Telekomunikacja, oj biedna... a jak z realizacją misji "operatora wiodącego", panie Witucki? Bo budki telefonicznej w swojej mieścinie już ani jednej nie widzę, jedyny "chełm" wisi na ścianie budynku "TP-Orange".
  A gdy ktoś zachoruje, to jak - użyć tam-tamów?

  Może Unia się tym zainteresuje?
 • avatar
  nursiak
  Taaa... ciekawe czy mowiliby to samo gdyby telekomuna nie byla wlasnoscia france telecom...
 • avatar
  Konto usunięte
  i tak to jest. cala 'unia' skacze i podryguje jak sie zabojadom i szkopiaszkom piardnie...
 • avatar
  R2rrO
  Teraz wychodzi jaka ta "UE" jest wspaniała kochana i uczciwa loool

  Do wszystkiego się wpie*****ają tylko nie do tego co powinni... To, że złodziejska telekomuna liczy sobie taki haracz za swoje usługi to dobrze, jakość usług i prędkość poza miastem to katastrofa, ale co ich to obchodzi ? A jak już ktoś przejdzie do konkurencji, to specjalnie człowiekowi utrudniają życie "domniemanymi awariami"
  No ale przecież TP musi zarabiać na żabojadów ! wiec trzeba jej pomóc w windowaniu cen...

  Nie głosowałem na to europejskie ścierwo. Teraz trzeba sobie jakoś radzić w tym europejskim chlewie.. :/
 • avatar
  zomb6t
  Ja mieszkam na wsi w Pomorskim i u mnie najszybsze łącze to 2 Mbit/s (jak sie pytam o szybsze to nie ma możliwości technicznych) - myślę że za 1,5 roku kiedy przedłużę umowę będzie dostępne te 6 Mbit/s
  Także nie jest tak źle no ale Jaziowi współczuję 512 kbit/s
 • avatar
  Gothar
  Ludzie powinni się sprzeciwić opłacie za "utrzymanie" linii telefonicznej przy usłudze internet. Chore...
 • avatar
  szawel
  Wszystko zależy od regionu. Na mojej "wsi" jest TP, Netia, TK-telekom i 2 czy 3 małych operatorów. U mojego małego operatora 15Mb/5Mb kosztuje 69zł. 3Mb/3Mb - 23zł i za free przyspiesza do 15Mb pomiędzy 23 a 11 rano.