Ciekawostki

Państwo nie może dyktować TP cen

przeczytasz w 1 min.

Unia Europejska zdyscyplinowała polski Urząd Komunikacji Elektronicznej za jego politykę w stosunku do Telekomunikacji Polskiej.

Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE są zgodni - urząd łamał przepisy wspólnotowego prawa telekomunikacyjnego. Począwszy od 2007 roku wpływał bowiem na cenniki Telekomunikacji Polskiej w zakresie usług związanych z dostępem do internetu. Punktem spornym była opłata za utrzymanie łącza - wyższa, niż w  przypadku takiego samego łącza używanego tylko do linii telefonicznej. - czytamy w Forsalu.

UKE swoje decyzje argumentował tym, że chciał walczyć z tendencjami monopolistycznymi, a tym samym umożliwić Polakom powszechniejszy dostęp do internetu. Doprowadziło to nawet do absurdalnej sytuacji, w której Telekomunikacja Polska musiała konsultować z urzędem zmiany w swoich cennikach.

Unia uznała takie działania za bezprawne i zmusiła UKE do zaprzestania wszystkich działań ograniczających swobodę przedsiębiorczości TP.

Źródło: Forsal

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przynajmniej nie zasądzili odszkodowania na rzecz TP :) Działania może i były bezprawne ale przynajmniej wywołały ruch na rynku
  • avatar
   belker
   0
   no w końcu się odczepili :P choć mogliby jeszcze trochę pomieszczać bo z batalii TP vs UKE korzystają konsumenci :) ceny lecą w dół a prędkości rosną, jeszcze tylko czekać na ADSL3 :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    no i znow unia miesza sie w nie swoje interesy, a dlaczego po tp to france telecom inaczej nie spojrzeli by w ogole w ta strone swiata a gdyby nie uke to tpsa dalej raczylaby ludzi 512Kb i twierdzila ze to lacze szerokopasmowe. niech sie zajma soba a walke z naszymi monopolistami zostawia nam. stocznie to zamknac kazali bez powodu a teraz jak sie france telecom poskarzyl ze nie moze doic polakow to znow mamy reakcje ue.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Biedna ta Telekomunikacja, oj biedna... a jak z realizacją misji "operatora wiodącego", panie Witucki? Bo budki telefonicznej w swojej mieścinie już ani jednej nie widzę, jedyny "chełm" wisi na ścianie budynku "TP-Orange".
     A gdy ktoś zachoruje, to jak - użyć tam-tamów?

     Może Unia się tym zainteresuje?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Taaa... ciekawe czy mowiliby to samo gdyby telekomuna nie byla wlasnoscia france telecom...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       i tak to jest. cala 'unia' skacze i podryguje jak sie zabojadom i szkopiaszkom piardnie...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Teraz wychodzi jaka ta "UE" jest wspaniała kochana i uczciwa loool

        Do wszystkiego się wpie*****ają tylko nie do tego co powinni... To, że złodziejska telekomuna liczy sobie taki haracz za swoje usługi to dobrze, jakość usług i prędkość poza miastem to katastrofa, ale co ich to obchodzi ? A jak już ktoś przejdzie do konkurencji, to specjalnie człowiekowi utrudniają życie "domniemanymi awariami"
        No ale przecież TP musi zarabiać na żabojadów ! wiec trzeba jej pomóc w windowaniu cen...

        Nie głosowałem na to europejskie ścierwo. Teraz trzeba sobie jakoś radzić w tym europejskim chlewie.. :/
        • avatar
         zomb6t
         0
         Ja mieszkam na wsi w Pomorskim i u mnie najszybsze łącze to 2 Mbit/s (jak sie pytam o szybsze to nie ma możliwości technicznych) - myślę że za 1,5 roku kiedy przedłużę umowę będzie dostępne te 6 Mbit/s
         Także nie jest tak źle no ale Jaziowi współczuję 512 kbit/s
         • avatar
          Gothar
          0
          Ludzie powinni się sprzeciwić opłacie za "utrzymanie" linii telefonicznej przy usłudze internet. Chore...
          • avatar
           szawel
           0
           Wszystko zależy od regionu. Na mojej "wsi" jest TP, Netia, TK-telekom i 2 czy 3 małych operatorów. U mojego małego operatora 15Mb/5Mb kosztuje 69zł. 3Mb/3Mb - 23zł i za free przyspiesza do 15Mb pomiędzy 23 a 11 rano.