Telewizory

Paweł Edelman ambasadorem telewizorów Samsung SUHD

przeczytasz w 1 min.

Producent postawił na postać doskonale znaną polskiej kinematografii.

Paweł Edelman ambasadorem telewizorów Samsung SUHD

Pisaliśmy o wprowadzeniu przez firmę Samsung na nasz rynek nowych modeli telewizorów SUHD. Winni jesteśmy wam jeszcze jedną informację związaną z tym wydarzeniem. Okazuje się, iż najnowsze propozycje koreańskiego producenta doczekały się ambasadora, który zdaje się do tego typu urządzeń pasować idealnie.

Został nim bowiem Paweł Edelman, a więc postać doskonale znana polskiej kinematografii. Był on autorem zdjęć do takich klasyków polskiego kina jak „Kroll”, „Psy”, „Prawo Ojca” czy „Katyń”. Reżyserię obrazu w swoich filmach powierzali mu Andrzej Wajda, Władysław Pasikowski czy Jerzy Stuhr. Współpracował także z Romanem Polańskim przy filmach „Rzeź, „Autor Widmo oraz wielokrotnie nagradzanym Pianiście.

Zdjęcia do ostatniego z wymienionych filmów przyniosły Edelmanowi nominacje do Oscara, nagród BAFTA oraz do Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów (ASC), a także kilka wyróżnień: Polską Nagrodę Filmową Orzeł, Nagrodę Francuskiej Akademii Sztuki i Technik Kina Cézar oraz Europejską Nagrodę Filmową za Najlepsze zdjęcia.

Nie są to jednak jedyne sukcesy Pawła Edelmana. Warto wspomnieć jeszcze o Nagrodzie Hollywood Film Festival w kategorii Operator roku 2005 oraz Nagrodzie za całokształt twórczości przyznawaną przez Europejską Federację Operatorów Filmowych IMAGO.

"Kocham kino, jestem mu wierny, ale z drugiej strony mam świadomość, że filmy coraz częściej oglądamy u siebie w domu. To jest nie tylko moja praktyka, ale także wielu ludzi kina i nie mam wrażenia, że oglądam coś innego, nieprawdziwego. Nowoczesne generacje telewizorów, takie jak Samsung SUHD przybliżają nas do jakości projekcji kinowej, a nawet w niektórych przypadkach ją przewyższają. Jeśli mamy do dyspozycji telewizor, który możemy ustawić według swoich indywidualnych preferencji dotyczących koloru, jasności czy kontrastu, efekt jest często lepszy niż w kinie, gdzie obraz jest za ciemny, lampa w projektorze jest źle ustawiona, a środek za jasny. Taka dopieszczony seans filmowy na ekranie telewizora potrafi być lepszy i bliższy ideałowi niż przypadkowa projekcja kinowa." - Paweł Edelman

Paweł Edelman

Źródło: samsung

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  4
  Ambasador od telewizorów ???

  Litości.....

  Co jutro papież UHD ???
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Ja chętnie zostanę generałem tych telewizorów i za jedyne 3000 zł na moje konto!
   • avatar
    cosby
    2
    Za kasę można zeszmacić każdego...
    • avatar
     R2rr0
     2
     Trzeba było wyrobić sobie nazwisko i też przycinać kasiorke ;)
     • avatar
      shoken
      0
      Ja tam wszystkie filmy ogladam na kompie podloczanym do TV przez HDMI ale mam Blue Ray w kompie i nawet jak film wychodzi na ekstra porzadnej jakosci typu wlasnie Blue Ray to sobie ogladam.Jak sa lepsze filmy np, Grawitacja to sobie wlaczam 3d i zakladam okulary i czuje sie jak w kinie.W kinie to juz nie bylem uuu z 2 lata.Wszystko jak leci tylko na kompie ogladam przez HDMI.Co prawda nie mam az tak dobrego TV jak Samsung ale LG tez daje rade.