Oprogramowanie

PeaZip 6.5 - godny polecenia menedżer archiwów w nowej wersji

przeczytasz w 1 min.

PeaZip 6.5 to najnowsza wersja programu do tworzenia i rozpakowywania archiwów. Aplikacja rozwija się w bardzo dobrym kierunku.

PeaZip może nie jest najpopularniejszym programem do archiwizacji plików, ale na pewno jest jednym z najbardziej udanych: działa szybko i stabilnie, a do tego jest w pełni funkcjonalny. Być może więc warto dać szansę jego najnowszej wersji, a jeśli już jesteście użytkownikami tego oprogramowania, to pewnie zdecydujecie się na aktualizację. 

PeaZip 6.5 (kompatybilny z wszystkimi aktualnymi wersjami systemu Windows, ale też z Linuksem) wprowadza bowiem kilka nowości. Przede wszystkim mówimy o możliwości przeglądania uszkodzonych archiwów. Aby ją aktywować, należy włączyć program, wybrać Opcje > Ustawienia > Menedżer archiwów, a następnie zaznaczyć „Try to open archives containing errors”.

PeaZip error

Kolejne nowości to możliwość przenoszenia i zmiany nazwy obiektów wewnątrz archiwów 7-Zip, odświeżony interfejs graficzny, udoskonalona konwersja archiwów, poprawiona obsługa formatu WIM oraz blokowanie automatycznego usuwania po archiwizacji lub wypakowaniu w przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów.

Pobierz program PeaZip:

Pobierz PeaZip

(dostępny w wersji z instalatorem i przenośnej, uniwersalnej i 64-bitowej)

PeaZip – darmowy menedżer archiwów

PeaZip to darmowy program open source, który umożliwia tworzenie i rozpakowywanie archiwów. Charakteryzuje się obsługą ponad 180 formatów: od najpopularniejszych (7Z, RAR, ZIP, TAR) po eksperymentalne. Jest prosty w obsłudze, a zarazem oddaje do dyspozycji użytkowników wiele zaawansowanych opcji do zarządzania archiwami, kompresji, konwersji, szyfrowania itp. Obsługa języka polskiego to kolejny atut.

PeaZip wypakuj

Źródło: ghacks, Neowin

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  1
  Ja nie widzę obecnie sensu korzystania z WinRARa. Aplikacja jest komercyjna, po 30 dniach trzeba za nią zapłacić, kod źródłowy zamknięty, mechanizmy kompresji powoli trącą nieświeżością, w kwestii kompresji mamy od dawna lepsze narzędzia oferujące lepszy stopień kompresji a także i wyższą prędkość. Jedyne w czym wygrywa to popularność - bowiem dla wielu osób archiwum = winrar z plikiem .rar
  Ja z samego WinRARa nie korzystam już od kilku lat. Jedynie co mam w systemie zainstalowane to cli - unrar, dla kompatybilności, jak trafi się jakieś archiwum spakowane w rar aby je rozpakować, (unrar oferuje jedynie dekompresję, stąd jest darmowy), zaś do pakowania używam innych aplikacji.
  • avatar
   Console Gaming King
   -15
   A Winrar/Winzip to co? Al-kaida?
   • avatar
    Marucins
    0
    Korzystam z niego w racy. Chwali się.