Procesory

Phenom II wespół z pamięciami DDR3 wydajniejszy tylko o 5%

przeczytasz w 1 min.

Na stronie serwisu Fudzilla można znaleźć informację, według której połączenie procesora Phenom II z pamięciami DDR3  ma skutkować tylko 5-procentowym przyrostem wydajności w stosunku do wersji AM2+ z pamięciami DDR2. W dodatku Phenom II AM3 wcale nie będzie, jak sugerowano, lepiej podatny na overclocking i nie należy spodziewać się lepszych wyników podkręcania. W związku z tym inwestowanie pieniędzy w drogie DDR3 i nową płytę raczej nie będzie najszczęśliwszym pomysłem, skoro skok wydajności będzie praktycznie niezauważalny.

Dla przypomnienia premiera procesorów Phenom II dla AM3 już w lutym przyszłego roku.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W Newsie:http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Phenom_II_bedzie_12_szybszy_przy_tym_samym_zegarze-15086.html
  przewidziano 4% wzrostu wydajności i nikt nie narzekał a poza tym jaki jest sens wydawać więcej na pamięci niż na procesor? Dla AMD najważniejszy jest czas dostępu. A w drugiej części pisze że nie będzie tak dużej możliwości podkręcania!? Coś mi się zdaje że to kolejny fałszywy News.
  • avatar
   Paweł Szczepański
   0
   Nie chodziło mi o to, że będzie się słabo kręcił, tylko że nie będzie podkręcał się lepiej niż wersje AM2+ :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No a proszę powiedzieć jakim cudem ma się kręcić lepiej jak to będzie ten sam procesor???? Będzie posiadał tylko kosmetyczne zmiany względem AM2+. Po drugie to kręcenie CPU zależy w głównej mierze od płyty głównej (od tego ile potrafi układ zasilania na niej dostarczyć mocy również od chipsetu (różne modele mają różne max. wartości FSB) i mostka południowego (choć od tego mniej) a także od rozbudowania BIOSu i zakresu kontroli jaką on daje) potem oczywiście chłodzenie (nie tylko CPU ale także innych nagrzewających się podzespołów) i zasilacz (na Codegenie i jemu podobnych to możemy mieć wahania nawet sięgające ok. 1V co może nam poważnie uszkodzić praktycznie wszystko w PC a i stabilność takiego PC pozostawia wiele do rzeczenia). Więc to czy będzie się lepiej kręcić to też zależy od możliwości nowego chipsetu AMD który pojawi się trochę później. Więc jak dla mnie to jest jeszcze otwarta sprawa ale jak na dzień dzisiejszy to nie ma nic nowego w tym "newsie".