Procesory

Phenom X2 w 65nm jednak pojawi się w sprzedaży?

przeczytasz w 1 min.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi AMD, iż nie będzie robić premiery dwurdzeniowych procesorów Phenom X2 do czasu, aż nie przejdzie na proces technologiczny 45 nm, wygląda na to, że kilka 65 nm modeli tego CPU może się jednak pojawić.

AMD prawdopodobnie zaprezentuje trzy procesory – Phenom X2 GE-6400, 6500 oraz 6600. Będą one taktowane zegarami odpowiednio 1.9, 2.1 i 2.3 GHz. TDP tych modeli ma wynieść 45W, dzięki czemu będą należały do segmentu energy-efficient. Warto jednak wspomnieć, że dzięki nowej szynie HyperTransport oraz licznych optymalizacjach, Phenom X2 z zegarem 2.3 GHz ma szansę w wielu zastosowaniach wypaść lepiej od 2.8 GHz Athlona X2. W dodatku po przejściu AMD na 45 nm, co ma nastąpić przed końcem roku, taktowanie Phenomów X2 powinno się znacząco zwiększyć.

Na razie nie są jeszcze znane daty premiery, ani ceny nowych procesorów. Należy jednak spodziewać się, że znajdą się w sklepach w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Użytkownicy płyt głównych pod AM2+, w tym ja, czekają raczej na Deneba. Wreszcie wydajność porównywana z core2 i dobre OC. Jeśli obietnice zostaną spełnione - kupuję najniżej taktowaną wersję i kręcę do oporu. Byle mnożnik odblokowali.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   brzmi interesująco :D
   jeśli zachowają rozsądną cenę.... uh uh intel w opałach :))
   Jednak wolałbym by najpierw przeszli w 45nm a potem wypuścili Phenoma x2 :)
   Oby dali wersje Black Edition... xD
   Athlony z serii BE niesamowicie się kręcą... sam mam ;p

   Pożyjemy zobaczymy :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Według mnie to będzie to wykastrowana wersja 9350e i pozostałych z serii ee. Prawdziwa zmiana sie dokona dopiero z wejściem AM3+ oraz Deneb'a -pzdr.
    • avatar
     Dzban
     0
     Już niedługo ma wyjść 6500 black edycja. Nie sądze żeby cieli pół procesora żeby drugą część wyrzucić. Pewnie to nowa konstrukcja.