Ultrabooki

Pierwsze wyniki testów wydajności MacBooka Air z układem M2

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajności nowego modelu MacBooka Air, który wyposażony jest w układ M2. Jeśli planujecie zakup tego komputera to koniecznie sprawdźcie jak jego moc obliczeniowa wypada na tle innych notebooków.

MacBook Air z M2 w testach Geekbench 5

Wyniki opublikowane zostały na Twitterze przez użytkownika o pseudonimie Mr. Macintosh.

Testy przeprowadzone zostały na modelu wyposażonym w 16 GB zunifikowanej pamięci, a ich wyniki prezentują się następująco:

 • 1899 punktów dla operacji jednordzeniowych,
 • 8965 punktów dla operacji wielordzeniowych.

Okazuje się, że zbliżone są one do rezultatów, które osiąga MacBook Pro wyposażony jest w ten sam układ.

Warto jednak dodać, że są to testy syntetyczne, które w pełni nie odzwierciedlają tego, jak maszyna radzi sobie w przypadku codziennych zadań.

MacBook Air m2
Warianty kolorystyczne MacBooka Air z M2

W praktycznych zastosowaniach lepszy będzie MacBook Pro, ponieważ w odróżnieniu od modelu Air wyposażony jest w aktywny układ chłodzenia. Wentylatory zapobiegają lub znacznie opóźniają wystąpienie efektu thermal throttlingu, który polega na obniżeniu taktowania układu w wyniku jego nadmiernego nagrzania.

Podobnie jest w przypadku MacBooków z układem M1. W testach syntetycznych modele Air i Pro osiągały podobne wyniki, ale drugi z wymienionych zdecydowanie lepiej radzi sobie w rzeczywistych zastosowaniach.

Problemy z komputerami z M2

Warto też przypomnieć, że Apple zaliczyło sporą wpadkę związaną z najnowszymi MacBookami Pro. Dyski o pojemności 256 GB, które montowane są w tych urządzeniach nie są zbyt szybkie. Prędkości odczytu i zapisu danych są dużo gorsze niż w przypadku poprzedniej generacji tych komputerów.

Wymagające zadania, które obciążają pamięć RAM i zmuszają system do wykorzystania pamięci wirtualnej realizowane są na nowych MacBooka Pro gorzej niż na modelach z M1, ponieważ wymiana tej następuje wolnej.

Źródło: MacRumors

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agencja
  12
  Świry Appla i tak kupio
  • avatar
   losiaczek1
   8
   Nie chcę oceniać firmy Apple. Jak każda firma ma swoje dobre i złe strony. Każdy chce zarobić, to całkiem normalne ale Apple doprowadziła to do poziomu absurdu.
   • avatar
    OBoloG
    1
    Wolniejsze dyski czyli apple chciało zaoszczędzić, najlepiej niech nie sprzedają komputera z zasilaczem przecież jak ktoś kupuje macbooki to sobie przełoży z poprzedniego modelu - prawda i będzie ECO.
    • avatar
     Dragonik
     1
     Czyli dostajemy g**** za większe pieniądze, ale "fani" kupią
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      no nieźle przyoszczędzili na projekcie. oprócz zmiany samego CPU, nie zmieniło się w zasadzie nic. nawet z CPU nie wyprowadzili linii na zewnętrzny LAN, bo to by oznaczało konieczność przeprojektowania płyty głównej.

      heh. 8GB RAM pamięci głównej, zlutowanej z CPU..... oto całe apple.