Telefony

Pierwsze smartphone'y Acera za miesiąc

przeczytasz w 1 min.

Trzeci co do wielkości producent komputerów zapowiedział, że jego pierwsze smartphone'y trafią na rynek już za miesiąc. Acer zaprezentował smartphone'y 3G wyposażone w dotykowe ekrany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie.


Acer M900 - dla biznesmanów (Fot. PC Advisor.co.uk)

Vincent Chen, menedżer produktów w oddziale Acer Smart Handheld Business, mówi nawet, że pierwszy smartphone - DX900 - będzie dostępny pod koniec marca. Nowość ma oferować dotykowy ekran i obsługę dwóch kart SIM. Jedna z kart będzie wspierać HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), druga zaś zaoferuje EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution). Nie wiadomo jednak, czy sprzęt trafi także do Polski. (Prawdopodobnie znacznie później.)

Acer X960 zadebiutuje natomiast na początku kwietnia. Firma wyposażyła go w 2,8-calowy wyświetlacz reagujący na dotyk, jak również w joystik do nawigowania po menu. Znajdziemy też GPS-a oraz cyfrowy moduł fotograficzny o rozdzielczości 3,2 mln pikseli. Co oczywiste, nie zabraknie innych funkcji, w tym zintegrowanego odtwarzacza muzycznego.

Bardziej zaawansowane modele, M900 i F900, pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale, ale nieco później (nie sprecyzowano dokładnie). Te urządzenia mają mieć z kolei 3,8-calowe wyświetlacze dotykowe.

F900 jest stylowy i cieńszy od pozostałych nowości - ma być adresowany do wszystkich użytkowników. M900 ma być już głównie dla klientów biznesowych, oferując m.in. wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Źródło: PC Advisor.co.uk

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bardzo dobre polaczenie dwoch kart SIM, obie moga dzialac jednoczesnie, gratki pomyslu.
  Tylko cena, bedzie mnie stac pewnie za 2-3 lata dopiero, jak stanieje..
  • avatar
   Radical
   0
   Ja bym zadał tylko jedno pytanie panom z Acera: co wyróżnia Wasze konstrukcje i dlaczego mam kupić właśnie te urządzenia a nie inne które już są na rynku i wyglądają identycznie?!