Gry komputerowe

Pillars of Eternity cierpi na dość poważną przypadłość utrudniającą rozgrywkę

przeczytasz w 1 min.

Chociaż Pillars of Eternity zebrało sporo pozytywnych ocen to absolutnie nie mówimy tu o produkcji pozbawionej słabych punktów.

Pillars of Eternity gra

Chociaż Pillars of Eternity zebrało sporo pozytywnych ocen to absolutnie nie mówimy tu o produkcji pozbawionej słabych punktów. Tymi są w głównej mierze błędy, jakich nie ustrzegł się producent. Co najgorsze, jeden z nich jest dla graczy bardzo kłopotliwy.

Na forach zrzeszających fanów tej produkcji pojawiło się już sporo komentarzy dotyczących problemu, w wyniku którego bardzo łatwo utracić wszystkie umiejętności pasywne swojego bohatera oraz jego towarzyszy.

Dochodzi do tego w sytuacji, gry na ekranie ekwipunku dokona się podwójnego kliknięcia na wybrany przedmiot. Tym samym zaleca się, aby zamiast tego przeciągać przedmioty na sylwetkę postaci. Ratunkiem po wystąpieniu opisanej sytuacji jest bowiem jedynie wczytanie wcześniejszego stanu gry.

Najwięksi obrońcy dobrego imienia Pillars of Eternity sugerują, że umiejętności pasywne rzeczywiście stają się niewidoczne, ale i tak działają. Tego jednak nie potwierdzono, a skoro producent oficjalnie zapowiedział patch naprawiający owy problem to coś jest na rzeczy.

Źródło: polygon

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maxdamage
  4
  To tylko bug jak weźmiesz perka "Uzbrojony po zęby", który daje dodatkowy slot na broń. Jeśli ten dodatkowy slot to jedyny wolny, a ty klikniesz na przedmiot 2 razy, ten przedmiot wbija w slot, ale sam slot się dezaktywuje.

  Standardowo masz 2 sloty... dodatkowy slot to umiejętność całkowicie zbędna IMO
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Dziwne, bo ja skończyłem grę bez żadnych bugow...
   • avatar
    prime27pl
    2
    zeby tak zmodowali sage baldurs z taka grafika ...
    • avatar
     Dooku
     1
     U mnie akurat inny bug się pojawia, crashe przy przechodzeniu do innych lokacji, niektóre mapy są przez to niegrywalne. No i strasznie długie zapisywanie i wczytywanie gry.
     Na forum Obsydian mówili że patch ma być pod koniec tygodnia, ale nie wiadomo czy się wyrobią.
     • avatar
      Dooku
      1
      Jeśli to "Kup bo warto" było do mnie to informuję że mam oryginalną kopię w wersji cyfrowej, gra jest świetna jednak mi się bugi trafiły. http://forums.obsidian.net/topic/72016-raedrics-hold-game-crash/
      • avatar
       kerry_sd
       1
       aktualnie gram w Divinity Grzech Pierworodny, gra równie przekozacka, walki trudne i wymagające, fabuła pełna humoru, możliwość rozmowy ze zwierzętami po kupnie odpowiedniej zdolności, niby nic a pozwala rozwiązywać questy w inny sposób, typu pies na cmentarzu powie nam że pomoże nam w znalezieniu zabójcy jak przyniesiemy mu np. części ubrań od podejrzanego a on je obwącha, no to lecimy do domostwa głównego podejrzanego włamujemy się do garderoby i wyciągamy z niej stare gacie i lecimy z nimi do psa... :) natomiast to co mi się najbardziej podoba to interaktywność z otoczeniem i taktyczne użycie żywiołów - rozlewamy wodę na polu bitwy a potem puszczamy po niej błyskawice by ogłuszyć wrogów albo zamrażamy ich chłodem, jak uderzymy ogniem to woda wyparuje itd itp po prostu genialne w swej prostocie, widowiskowe i aż dziw że chyba nikt wcześniej nie wpadł na to by manipulować środowiskiem pola bitwy w tak taktyczny sposób
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Ta gra to jedno wielkie składowisko błędów :D
        • avatar
         Marucins
         0
         Kiedy ten PATCH?
         Miał być na koniec miesiąca a już powoli zbliżamy się do martwego świątecznego okresu.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Gra jest miodna! Dawno nie było tak dobrego tytułu w gronie RPG!
          Osobiście to czekam na jakieś DLC oby jak najdłuższe, a po sukcesie jaki odnosi PoE spodziewam się, że niedługo będziemy mogli usłyszeć o pracach nad dodatkiem :D
          • avatar
           R2rr0
           -3
           Heh no to powodzenia w rozgrywce :D
           • avatar
            Konto usunięte
            -12
            Ta gra wygląda jak z 1998 roku. Żal.
            • avatar
             Lara_Croft
             0
             I pomyśleć, że tego crapa niektórzy do Bloodborne porównują...
             • avatar
              baran
              0
              To ja się wstrzymam z grą wobec tego. Pamiętam jak w baldurze wkurzało mnie, że nikt przez całą grę się do mnie nie odezwał - wtedy się zastanawiałem "o czym ci ludzie piszą?", a to zwykły bug był :)

              Niemniej, aż ciągnie, bo tych prostackich historii z współczesnych gier "RPG" to mam już dość...