Gry komputerowe

Pillars of Eternity wreszcie załatane

przeczytasz w 1 min.

Obsidian Entertainment wydało patch 1.03, dzięki któremu można wreszcie bez denerwowania się zagrać w Pillars of Eternity.

Pillars of Eternity gra

Obsidian Entertainment wydało patch 1.03, dzięki któremu można wreszcie bez denerwowania się zagrać w Pillars of Eternity.

Pisaliśmy ostatnio, iż tytuł ten cierpi na dość poważną przypadłość utrudniającą rozgrywkę, która sprawia, że łatwo utracić można wszystkie umiejętności pasywne swojego bohatera oraz jego towarzyszy. Wbrew opinii głoszonych przez największych fanów gry nie dotyczyło to jedynie "pirackich" wersji, co zresztą potwierdził sam producent. Ba, jednocześnie przyznał się do kilku innych niedoróbek Pillars of Eternity, które obiecał naprawić.

Właśnie dlatego przygotowany został wspomniany patch z numerkiem 1.03. Głównym jego celem jest rzecz jasna wyeliminowanie przedstawionego wyżej problemu, ale na tym nie koniec.

Pillars of Eternity cierpiało bowiem na kilka innych błędów. Usunięto problem wyłączania się gry w Twierdzy Raedric, skrócono czas ładowania, który w przypadku niewłaściwego przechowywania informacji o pułapach sięgał nawet 40 sekund, poprawiono balans rozgrywki, dodano brakujące opcje dotyczące ustawień graficznych i wprowadzono brakujące ikony w interfejsie.

To jednak absolutnie nie wszystko. Pełna lista tego co przynosi patch 1.03 dostępna jest na oficjalnym forum gry. O tym, że jest tego naprawdę sporo świadczyć może fakt, że łatka waży niemal 900 MB.

Źródło: forums.obsidian, denofgeek

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Tytuł taki jakby na łatkę trzeba było czekać wiekami... a jak inne super gry dostają łatkę po miesiącu to wszyscy szczęśliwi...
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   przy takiej mechanice, błędy się zdarzają. Szacunek, że pracują dalej. Nie jak Dice z BF4. Mówią, że naprawią, a siedzą nad dodatkami.... gdzie czekałem rok i się nie doczekałem.Leży na półce...jak trofeum którym nie jest....

   Wreszczcie się doczekałem następcy BG i IWD. Uciekam do tego epickiego świata.
   • avatar
    kerry_sd
    2
    przy okazji ostatni patch cenzuruje zawartość bo komuś nie spodobał się wierszyk o tym jak pewien bard poszedł do łóżka z kobietą która okazała się facetem i z rozpaczy rzucił się ze skały...
    • avatar
     t_student
     1
     Grę stworzyli, bo chcieli (a że musieli chcieć bo by im studio upadło to inna sprawa:-) ). I tu widać różnicę, gdy coś się robi bo się chce :) Propsy!
     • avatar
      abukiewicz
      1
      Dla odmiany na gog.com ( do którego sprzedają klucz do gry na allegro za 60zl ) patch zajmuje tylko 83MB
      • avatar
       R2rr0
       -1
       Jest tu co łatać to fakt.
       • avatar
        Akatzuky
        -6
        Pamiętam jak w Diablo 2 całe noce sie zarywało na uber tristam z ekipą z osiedla i jak kumpel kozaczył że czarodziejka najlepsza na 80+ lvl , a dostał ode mnie paladynem + grom niebios nie było.czego zbierać oprócz ucha (dla wtajemniczonych ;) .

        Jeszcze nie grałem w PoE czy ktoś ma porównanie do d2 ? (szukam jakiegoś multi rpg)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         a mam pytanie do grających. Czy w PL wersji, można usłyszeć Fronczewskiego, albo inne znajome pasujące głosy ? Jak wrażenia w porównaniu z oryg. ścieżką dźwiękową ?
         • avatar
          Dooku
          0
          Co do polskiej wersji językowej, to chciałbym choćby moda w którym słyszymy słynne słowa P. Fronczewskiego "przed wyruszeniem w drogę..." :) ciekawe czy to wykonalne.
          Patch faktycznie sporo poprawia, + dla Obsydian ze uwinęli się tak szybko.